fbpx
Close

4 näpunäidet Tallinnas auto rentimiseks

Avatar

Foto: Pexels

Esimene küsimus peale artikli pealkirja nägemist on paljudel ilmselt „miks peaksin autot rentima, kui palju lihtsam on autot omada?“. Tegelikult on auto rentimine kohati isegi tunduvalt soodsam, kui auto omamine. Esiteks, suure tõenäosusega maksate te autoliisingut, mis on juba omamoodi rendihind. Paraku aga lisaks liisingule maksate te veel liikluskindlustuse, kasko, rehvide vahetuse, autopesu ja kõikide muude probleemide remondi eest, mis võivad halvemal juhul küündida mitmetuhande euro suurusteks kuludeks. Autorendiga aga mitte ühtegi sellist kohustust ei kaasne – maksad vaid sõiduperioodi eest. Järgnevalt käime läbi mõned näpunäited, mida kindlasti autot rentides nii Eestis kui ka mujal maailmas järgida võiks.

Vali õige masin

Suuremad autod on enamasti kallimad nii rendihinna, kui ka kütusekulu poolest. Kui plaanite auto rentida kahekesi või kolmekesi, siis piisab näiteks pisemast autost, aga nelja suure mehe jaoks jääks Fiat Panda küll liiga väikeseks. Lisaks inimeste arvule tuleks kindlasti tähelepanu pöörata pagasi mõõtmetele, sest pole meeldiv avastada, et näiteks teie lapsekäru ei mahugi valitud auto pakiruumi, kirjutab aaarent autorent. Kui plaanis on rohkem avastada ja pikemaid sõite teha, siis oleks mõistlikum valida madalama kütusekuluga auto.

Ära rendi autot lennujaamast

Enamus maailma suuremates lennujaamades kohtad ilmselt vähemalt kahte erinevat autorendifirmat. Nendes on rendilepingu sõlmimine tehtud kiireks ja mugavaks, kuid samas on suure tõenäosusega ka rendihinnad lennujaamades kallimad. Kindlasti võiks enne riiki sisenemist teha kodutööd ja võrrelda erinevaid renditeenuse pakkujaid. Kõige parem soovitus oleks auto juba enne kohale jõudmist ära broneerida. Nii saad ilmselt suurema valiku sõidukeid ja ka parema hinna. Alles kohapeal autot rentima minnes on võimalus, et sulle polegi sobivat võimalust, kirjutab auto.geenius

Loe hoolikalt lepingut

Väga oluline on rendileping põhjalikult läbi lugeda, sest tihtipeale on seal peidus suuremad kulud, kui esialgu välja on kuulutatud. Tavakindlustus peaks enamasti olema hinna sees, kuid 90% rendifirmadest üritavad klientidele pähe määrida ka lisakindlustust, mida tegelikult läheb harva vaja. Samuti on oluline välja selgitada läbisõidu piirangureegel. Kui autol on limiit, siis võivad lisakilomeetrid kalliks maksma minna. Kindlasti on ülimalt oluline ka auto kätte saades esimese asjana põhjalikult üle vaadata ja kõikidest vigadest pilti teha, et olemasolevaid vigu ei saaks pärast teile pähe määrida.

Loobu ebavajalikest lisavidinatest

Veel üks viis, kuidas rendifirmad üritavad lisaraha teenida, on teenused ja vidinad, mis peaksid reisi mugavamaks muutma. Näiteks kütusepaagi täitmine, navigatsiooniseade, mis on tänapäeval igal inimesel telefonis olemas ja Google Mapsis võimalik alla laadida ka nii, et ei peaks internetti kasutamagi. Kui eesmärk on võimalikult palju raha säästa, tasub lisateenustest võimalusel loobuda, näiteks auto toomisest hotelli või võimalusest tagastada rendiauto teise kontorisse, kirjutab Delfi reisijuht.

Kokkuvõte

Auto rentimise protsess ei ole keeruline, kuid kindlasti on soovitatav eelnevalt kodutöö ära teha, ehk siis võrrelda erinevaid teenusepakkujaid ja ideaalis teha isegi broneering ette ära. Rendi seda, mis sul vaja on, mitte seda mida pakutakse ja kindlasti käi hoolikalt läbi lepingus olevad punktid. Väga tähtis on auto kohe peale kätte saamist üle vaadata, et seal ei oleks märkimata jäänud defekte. Ja lõppude lõpuks käituge autoga heaperemehelikult, sest seda autot renditakse ka peale sind ja kui inimesed käituvad autodega viisakalt, siis ei ole rendifirmadel vaja välja mõelda karmimaid reegleid ja lisamakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top