fbpx
Close

3 suurt sarnasust aktsiakauplemise ja hasartmängude vahel

Avatar

Pikaajalise vaatega investori jaoks on aktsiaturgudel lühiajaline kauplemine tegevus, millest eriti head ei arvata. Tihti on tegemist teadmatusega, et paljude inimeste jaoks on kauplemisel peamiseks võluks tegevusest saadav adrenaliin. Täpselt nagu hasartmängude või spordiennustuse puhul kasutajad erinevatest portaalidest, nagu näiteks tonybet.com, otsivad.

Online kasiinod ja aktsiaturgudel kauplemine on tegelikult sarnasemad, kui võiks arvata. Alljärgnevalt toome välja 3 sarnasust, mis väga selgelt silma jäävad.

1. Nii kauplejad kui mängurid analüüsivad oma tegevust

Samamoodi nagu kauplejad analüüsivad ettevõtete majandusnäitajaid ja mitmeid muid olulisi tegureid, et panna kokku oma kauplemisstrateegia, analüüsivad ka mängurid erinevaid viise, kuidas oma mängukogemust edendada. Üks häid näiteid on kasiinoboonused. Mängurid mõtlevad pidevalt, kuidas leida paremate tingimustega kasiinoboonused.

Veelgi analüütilisemalt suhtutakse mängimisse endasse. Pea igal pokkerimängijal, ruletisõbral või blackjacki fännil on teatud strateegiad, mille sooritust analüüsitakse pidevalt. Isegi, kui kasiinomängur peab alati meeles, et boonused või strateegiad üksi ei aita rohkem võita, siis ei saa eitada, et paljud neist suhtuvad kasiinos mängimisse sama analüütiliselt nagu mõni kaupleja valib endale aktsiaid.

Loomulikult on palju ka “hobikauplejaid”, kes spekuleerivad mõne aktsiaga puhtalt mängu ilu ja adrenaliini saamise mõttes. Samamoodi on inimesi, kes aeg-ajalt otsivad vaheldust ja meelelahutust näiteks online kasiinost või spordiennustusest. Kui kogu tegevust tehakse vaid selle rahaga, mida ollakse valmis täielikult kaotama, siis on kõik korras.

2. Nii kauplejad kui spordipanustajad teevad panuseid tulevikku

Rääkides hasartmängudest, siis paljud inimesed arvavad, et spordipanuste tegemine on täiesti juhuslik, kuna panuseid tehakse tulevastele sündmustele. Tihti pannakse spordiennustused samasse patta kaardilugemise või kristallkuulilt tuleviku ennustamisega.

Ka aktsiakauplejad teevad tulevikuennustusi, toetudes analüütikale ja lootes, et nende arvamus peab paika. Ükskõik kui oskuslik investor ka poleks, tulevik on ja jääb alati lõpuni ennustamatuks ning mitte keegi ei saa kunagi 100% kindlalt teha ühtegi kauplemisotsust või spordiennustust teades, et see toob kindlasti tulu.

Kuigi nii kauplejad kui panustajad teevad omamoodi tulevikuennustusi, siis on need ennustused tehtud olemasolevale infole tuginedes ja läbimõeldult. Mitte keegi ei osanud oodata seda, et 2020. aastal laastab maailmamajandust viirus, mille tulemusena langeb enamike ettevõtete väärtus. Aga väiksemateks konkreetse valdkonna ootamatusteks valmisolek peab olema nii kauplejal kui spordipanustajal.

3. Nii kauplejad kui mängurid peavad olema head riskide juhtijad

Riskide juhtimine on nii aktsiakauplemises kui hasartmängude ja spordiennustuse juures ülimalt oluliseks aspektiks, ilma milleta on keeruline edu saavutada. Riskide juhtimine algab sellest, et saada aru riski/tulu suhtest. Reeglina, mida suurem on risk, seda suurem peaks olema ka potentsiaalne tulu.

Teiseks oluliseks riskide juhtimise instrumendiks on hajutamine. Kui panna kauplejana liiga suur osa oma olemasolevast kapitalist ühele ideele, siis võib õnnestudes küll palju teenida, aga ootamatuste ja ebaõnne korral võib kaotuste järel olla võimatu tekkinud olukorrast välja tulla.

Kõike seda arvesse võttes peab nii aktsiakauplemises kui hasartmängude puhul olema väga distsiplineeritud ja endale seatud reeglitest kindlasti kinni pidama. Kõige keerulisem on fookust ja distsipliini hoida neil hetkedel, kui asjad lähevad soovitust erinevas taktis. Just sellistel momentidel eristuvadki suurepärased kauplejad ja hasartmängurid keskpärastest.

Distsipliini hoidmise hõlbustamiseks on nii kauplejatel kui hasartmänguritel ka piirangumehhanismide näol abivahendid, mis aitavad mööda minna inimlikest nõrkustest ja korralikult üles seatuna on kasutajatele hindamatuks abiks.

Kõige olulisem on aga see, et nii aktsiakauplejana kui hasartmänguri ja spordiennustajana tuleb suuremas mahus tegutsedes oma tegevus väga hoolikalt läbi mõelda, vastasel juhul on raske edu loota. Isegi kui summad on väikesed ja eesmärgiks ongi üksnes väikese põnevuse otsimine, siis tasuks oma tegevust analüüsida ja riske juhtida. See aitab rajalt mitte kõrvale kalduda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top