fbpx
Close

Vastulauseks Madis Müürile: seitse põhjust miks peaks Tallinna Sadama aktsiat märkima

Avatar

Teisipäeval andis AS Tallinna Sadam teada, et ettevõtte aktsiate esmane avalik pakkumine algab 25. mail ja kestab kuni 6. juunini. Selle peale avaldas Äripäev investor Madis Müüri arvamuse pealkirjaga “Kaheksa põhjust, miks Tallinna Sadamat mitte märkida” (artikkel on tasuline).

Äripäeva Facebooki kontol sama artikli all vastas ennast hobiinvestoriks nimetav Harry Tuul omakorda seitsme põhjusega, miks Tallinna Sadama aktsiat just peaks märkima. Harry lahkel loal toome tema arvamuse täies mahus, kergelt toimetatud kujul, ka teieni.


Madis Müüriga saab kindlasti osaliselt nõustuda, kuid välja saab tuua ka vähemalt seitse põhjust, miks Tallinna Sadamat osta.

* Tegu on kindla dividendiaktsiaga, kus ka põhiomanikul ehk riigil on huvi regulaarset tulu saada. Lisaks on firmal kindel ja selgelt välja käidud dividendipoliitika (mida nii mitmelgi praegu börsil oleval firmal ei ole).

* Ettevõttel on oma tegevuse laiendamise “masterplaan”, mis tõsi, ei koosne mitte põhi-, vaid kõrvaltegevustest. Selle plaani paikapidavust saavadki investorid hinnata. „Tallinna Sadam kuulutas 2016. aastal välja Vanasadama arendusplaani ehk Masterplaani 2030 ideekonkursi eesmärgiga leida pikaajaline terviklahendus, mis on aluseks sadama-ala kinnisvaraarendustest ning linnalise ja avaliku ruumi ühendamiseks sadama funktsioonidega.“

* Välisinvestorite huvi – näiteks on IPO vastu huvi tundnud Helsingi sadam.

* Ettevõttel on ambitsioonikas ja usaldusväärne juhtkond Valdo Kalmu juhtimisel.

* Võib arvata, et riigi osalus annab firmale suurema kindluse ja paremad tingimused raha kaasamiseks.

* Börsile minek vähendab poliitilisi tõmbetuuli, sest avalikkuse huvi ja kontroll ettevõtte üle kasvab hüppeliselt.

* Tegu on oma valdkonna tipuga Eestis, mis osaleb rahvusvahelises konkurentsis (ehk peab olema konkurentsivõimeline).

Hobiinvestor Harry Tuul

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top