fbpx
Close

Tuleva blogi | Tõnu Pekk: kui ohtlik on muuta II sammas vabatahtlikuks?

Avatar

Kas Isamaa plaan muuta II pensionisammas vabatahtlikuks on inimestele kahjulik? Jah, minu meelest on. Aga mitte sellepärast, et pensioni kogumine peab tingimata olema kohustuslik.

II sambas on palju probleeme ja üks väga targalt korraldatud asi

Paljude puuduste kõrval on Eesti pensionisüsteemis üks asi väga hästi tehtud. Raha kogumine on automaatne. Selleks, et alustada, pole vaja eraldi otsust ega avaldust. Iga kuu läheb osa sinu ja minu sissetulekutest automaatselt otse maksuametist meie pensionikontodele.

See on hea, sest statistika kõigis maailma paigus näitab üht. Me paneme oma tuleviku jaoks regulaarselt raha kõrvale, kui see on automaatne valik. Kui ei ole, siis ei pane – elu segab vahele.

Automaatne säästmine võib, aga ei pruugi olla kohustuslik. Paljud riigid annavad inimestele nn opt-out võimaluse. Selle poolt ja vastu on mõistlikke argumente.

Loe edasi SIIT.

Mis on Tuleva blogi?

One Comment

  1. Kohustuslik pensionifond on täiesti mõistlik ja ärakaotamine ei tooks kellelegi tulu, aga praegune väljamaksete süsteem on absoluutselt inimvaenulik. Kindlustusselts arvab, et meesterahvas elab Eestis keskmiselt 85 aastaseks, intresse pensionilt ei maksa ja pärast kindlustusseltsiga lepingu sõlmimist ei saa enam ka pensioniraha pärandada. See on täiesti vastuvõetamatu! Selle kõrval on kogu arutelu pensionifondide valimise ja tootluse teemal täiesti mõttetu möla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

One Comment
scroll to top