fbpx
Close

Tippjuht Aivo Adamson: me kipume otsuseid kiiresti tegema, rabistama ja siis kiiresti parandama

Avatar

-Aivo Adamson | Foto: Ekraanitõmmis

Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis 16. osas külas kogenud tippjuht Aivo Adamson, kelle muljetavaldavas CV-s kirjas muuhulgas erinevad ametid (kuni juhatuse liikmeni välja) Hansapangas, maanteeameti ja Starmani juhtimine, tegevus digitaliseerimislahenduste valdkonnas ÜRO-s ning praegune töö Alexela tegevjuhina.

Adamsoni sukeldumine tööellu leidis aset 1990-ndate alguses koos Eesti taasiseseisvumisega, kus ajad olid sootuks teistsugused kui praegusel hetkel. “Tollel ajal ehk 1990, 1991 kõrgkoolis käies, ükskõik, kuidas neid asju vaadata, siis ma ütlen, et olin õnnelaps selles mõttes, et kõik, mida siis rääkisid, võis olla õige.” Adamson lisas: “Pole häid ega halbu otsuseid, on õiged või valed otsused. On ka neid küsimusi, kus ma tagantjärele mõtlen, et kas oleks võinud midagi teisiti teha.”

Erinevate juhtimisprintsiipide kohta rääkis mees muuhulgas: “Võrreldakse Eesti ja Rootsi otsustusmudeleid, kus rootslastel on hästi põhjalik eelanalüüs. Seal võetakse aega ja kui projekti viiakse ellu, siis see kukub ka hästi välja. Meil siinpool lahte on jälle teistmoodi – me kipume otsuseid kiiresti tegema, projektidega rabistama ja siis hästi kiiresti parandama. Mulle on meeldinud see teine variant. Sa liigud kiiremini edasi. Kuigi teed rohkem tõmblemist, siis samas õpid ka kiiremini. Mulle meeldib see versioon.”

Adamson on kindlalt seda meelt, et oma meeskonnas tahab ta näha endast konkreetsetes valdkondades oluliselt kompetentsemaid inimesi. “Mina püüan ikkagi ühendavat pilti hoida ja pikka vaadet omada. Orkestreerimine on minu roll ja ei pääse üle sellest, et on erinevad inimestevahelised suhted, kus natuurid ei klapi. Olen elus kaks korda pidanud valikuid tegema, kus on ülikõva kompetentsiga inimene, aga mitte kellegagi läbi ei saa. Valik tuleb paraku teha organisatsiooni mõistes selle inimese kahjuks.”

Kuula “Edu Valemi” 16. osa:

scroll to top