fbpx
Close

Statistikablogi | Septembris jaekaubandusettevõtete müügitulu vähenes

Avatar

Foto: Pixabay

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 886 miljonit eurot. Müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 6%.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak tõi välja, et septembris mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes 11%. „Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel, vaid kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil kasvas müük 1% eelmise aasta septembriga võrreldes,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem ehk 22% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Müügitulu vähenes veel 14% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 12% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, 10% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad), 7% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 4% apteekide ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Loe edasi SIIT.

Mis on Statistikablogi?

scroll to top