fbpx
Close

Peep Aaviksoo: raha ega kuulsus pole tähtsad, tähtsad asjad on kusagil mujal

Avatar

-Peep Aaviksoo | Foto: Rahajutud.ee

Podcastis “Edu Valem” käis viimati külas endine korvpallur ja poliitik, pikaaegne tippjuht ning praegu coach’ina tegutsev Peep Aaviksoo. Enam kui tunni pikkuse vestluse tulemusena jäi tunne, et vähemalt sama pikalt oleks võinud veel erinevatel teemadel arutada, kuna Aaviksoo poolt pudenes kogu vestluse vältel pidevalt erinevaid tarkuseteri.

Kuigi lihtsad ja kergesti arusaadavad, tasub Aaviksoo erinevatele mõtetele korraks peatuma jääda ja mõelda, kas ma ise käitun selliselt. Mõned näited: “Mõtted pole midagi väärt, kui sa neid ellu ei vii”, “Ebaedust õpid oluliselt rohkem kui edust”, “Ebaõnnestumine on okei, aga kui sa sellest ei õpi, siis see pole okei” ja “Tahan õhtul magama minnes olla targem kui hommikul ärgates.”

Rääkisime Aaviksooga ka rahast ja kuulsusest, mida osa inimesi peab kindlasti edu valemi lahutamatuks osaks. Elukogenud saatekülaline nii ei arvanud: “Raha ega kuulsus pole tähtsad, tähtsad asjad on kusagil mujal. Noorena tahame nii raha kui kuulsust, aga kui lõpuks tuleb nii raha kui kuulsus, siis saad aru, et need on mööduvad väärtused ja nendega kaasneb keerukusi. Eriti kuulsusega.”

Tema sõnul on tuntud olla suhteline tülikas, sest iga sinu tegevust pannakse tähele. Piltlikult on ohtlik isegi kollase tulega üle tee minna. “Olen kunagi juba öelnud, et mida vähem su nime meedias on, seda sügavamalt sa magad. Pole tähtis, kas sinust räägitakse hästi või halvasti. Parema meelega kajastab meedia siis, kui läheb halvasti.”

“Raha on vahend ja raha on vaja. Oleks väga variserlik, kui ma ütleksin, et pole tahtnud raha teenida. Aga päeva lõpuks on see lihtsalt raha. Olen väga suurest rahast ilma jäänud, kuid ma kaotasin ainult raha. See pole asi, mis oleks kuidagi lõplik,” rääkis Aaviksoo materiaalsest rikkusest.

Kuula “Edu Valemi” 18. osa:

scroll to top