fbpx
Close

Online kasiinode maksemeetodid

Avatar

Foto: Pexels

Kes meist poleks mänginud arvutimänge ning sellest saanud mõnusa elamuse? Arvutimängude loojad teavad, kuidas mängijate meeli viimse piirini pingul hoida luues lahedaid fantaasiamaailmu ja tegelaskujusid. Põhimõtteliselt sama kehtib online kasiinode puhul. Igasugu vahvad tegelased ja animatsioonid kõnetavad suurt hulka mängusõpru. 

On aga üks peamine suur erinevus. Online kasiinodes konto avamine on tasuta, kuid selleks, et panuseid teha, tuleb oma raha mängu panna.

Kuidas tagatakse mängijate turvalisus?

Eestis on üle 20 seadusliku online kasiino, mis tegutsevad Eesti Hasartmänguseadusest lähtuvalt ning Maksu-ja Tolliameti valvsa pilgu all. Kuna tegemist on asutustega, mis võtavad mängijatelt vastu pärisraha, siis on kasiinodel suur vastutus omada piisavalt likviidseid vahendeid, et igal ajal oleks võimalik suuri ja ka väikseseid võite mõistliku aja jooksul välja maksta. Kuidas nad seda siis teevad?

Esiteks, üks väga oluline reegel, et üldse Eestis õnnemängude pakkumiseks litsentsi saada, on see, et ettevõtte aktsia-või osakapitali suurus peab olema minimaalselt miljon eurot. See nõue välistab juba eos, et igasugu muidumehed nii vastutusrikka alaga tegeleda ei saa.

Nõudeid on aga veelgi, näiteks ei tohi hasartmängude pakkuja olulise osaga aktsionäride ega juhtorgani liikmete hulgas olla kuriteo eest karistatud isikuid ega varasemalt halbade või ebaõnnestunud äripraktikate poolest silma paistnud isikuid.

Kui valid mänguportaali, mis omab Eestis tegevusluba ja toimetab seaduslikult, siis taolised juhtumid on äärmiselt harvad. Eesti online kasiinode turul on konkurents väga tihe ning ükski litsentsiga operaator ei saa lubada omale mainekahju, mis võiks kaasneda sellega, kui võidetud raha väljamaksmisega kuidagi viivitada.

Konto kinnitamine ja maksed

Eesti Vabariigi jaoks on väga oluline, et pärisraha peale panustama ei pääseks mängijad, kelle vanus seda ei luba. Eestis on nii, et spordi peale panustada saab juba alates 18 eluaastast. Õnnemängud nagu mänguautomaadid ja live kasiino ootavad neid, kellel ka 21. sünnipäev peetud. Kuidas siis kasiinod alaealistega toime tulevad?

Tegelikult on see teema õnnemängude pakkujate jaoks väga aktuaalne, sest lisaks vanuse tuvastamisele on kasiinode vastutus ka selles, et üks mängija ei saaks avada näiteks mitut kontot ja nii näiteks mõjutada mängude tulemusi pokkerilauas või miks mitte ka live kasiinos.

Tänapäeva kiire tehnoloogia areng pakub õnneks online kasiinodele väga palju võimalusi, kuidas mängija isik tuvastada nii, et duplikaatkontosid ei tekiks või kui tekib, siis need kiiresti sulgeda. Samal ajal tuleb aga silmas pidada mängijate taluvust, sest keegi ei viitsi mänguplatvormil oma väärtuslikku aega kulutada dokumentide saatmise peale või muul moel pingutada, et ta oma isikut tõestada.

Pay N Play ehk kiirkasiinode võidukäik

Pea pooled Eesti online kasiinod on haaranud kinni lahendusest, mis teeb mängijate elu lihtsaks ning annab operaatoritele kindluse, et keegi ei saa nende lehel avada rohkem kui ühe konto. Seda tehnoloogiat nimetatakse Pay N Play, mis pakub võimalust peale esimese sissemakse tegemist kohe mängima hakata.

Pay N Play tehnoloogia vahendajaid on Eestis kaks ning mõlemad on Rootsi firmad: Trustly ja Zimpler. Trustly ja Zimpler toimivad nii, et esimese sissemakse tegemise ajal saadetakse mängija kodupangast kasiinole minimaalne hulk isikuandmeid, et mängija isiku tuvastamine oleks võimalik. Nendeks andmeteks on kasutaja ees- ja perekonnanimi, sünniaeg, aadress ja isikukood.

Trustly maksemeetodil on üks probleem. Sissemakse tegemiseks või sisse logimiseks peab olema konto ühes Eesti suurematest pankadest: Swedbank, SEB, LHV või Luminor.

Pay N Play tehnoloogiat kasutavaid kasiinosid nimetatakse Eestis kiirkasiinodeks. Nimi tuleb sellest, et kui varem pidi täitma registreerimisvormi ja vahel saatma igasugu lisadokumente, siis Pay N Play puhul jääb see kõik ära.

Asi käib tegelikult väga lihtsalt. Kui oled leidnud mängukoha, mis huvi tekitab, tasuks klikkida kohe sissemakse nupukesel ja mõne hetkega oledki valmis pärisraha peale panuseid tegema. Tavaliselt on minimaalne sissemakse alates 20 eurost tehingu kohta. See annab piisavalt vahendeid, et mängudega tutvust teha ning osad kiirkasiinod pakuvad uutele mängijatele ka tervitusboonuseid.

Foto: Pexels

Traditsioonilised mänguportaalid

Kuigi Pay N Play tehnoloogia on ennast tõestanud äärmiselt efektiivsena, siis igal asjal on ka miinused. Näiteks on nii, et igal korral, kui kiirkasiinos panustada tahad, tuleb ennast internetipanga kaudu sisse logida. See võtab oma mõned-kümned sekundid aega. Võrreldes registreerimisega kasiinodega on see ebamugavam.

Traditsioonilised online kasiinod nagu Betsafe, OlyBet, Unibet ja Optibet nõuavad endiselt konto registreerimist, kuid kui see tehtud, siis kontole sisse logimine ja mängimisega jätkamine on mugavam ja kiirem.

On huvitav tähele panna, et mitte kõik uued kasiinod ei ehita oma struktuuri üles Pay N Play süsteemile. Parimaks näiteks on Optibeti sõsarkasiino Nutz, mis paneb rõhku hoopis sellele, et sisse-ja väljamaksete valikuid oleks võimalikult palju.

Alternatiivsed maksemeetodid

Nagu juba öeldud, siis Pay N Play pakub mugavat alustamist, kuid suurim miinus ongi võib-olla selles, et rahaülekande tegemiseks sobivasse kasiinosse on ainukeseks variandiks pangaülekanne.

Traditsioonilised mänguportaalid nagu Betsafe ja OlyBet annavad mängijatele rohkem valikuid. Näiteks saab raha liigutamiseks kasutada ka erinevaid elektroonilise rahaülekande teenusepakkujaid nagu Skrill ja Neteller või ka maksekaarti.

Nutz kasiinos on maksemeetodite nimekiri eriti muljetavaldav, sest neil on lisaks moodsad raharakendused nagu Revolut ja Paysera.

scroll to top