fbpx
Close

Millised on 10 kõige austatumat ettevõtet maailmas?

Avatar

Warren Buffett on öelnud maine kohta kuldsed sõnad: “Maine ülesehitamine võtab aega kakskümmend aastat ja selle hävitamine vaid viis minutit. Kui suudad seda mõista, siis käitud teisiti.”

Ajakiri Forbes võttis ette kõik suuremad ettevõtted igas võimalikus valdkonnas ja palus kokku 3900-l analüütikul, tegevjuhil, direktoril ja eksperdil neid hinnata.

SIIN on 50 ettevõtet, mis on liigitatud värvi järgi erinevatesse valdkondadesse ja ringi suurus on määratud ettevõtte väärtuse järgi. Nagu näha, siis enamik ettevõtteid pärineb Ameerika Ühendriikidest, eranditeks on BMW ja Adidas Saksamaalt, Toyota Jaapanist, Accenture Iirimaalt ja Singapore Airlines Singapurist.

Nagu näha, on ettevõtteid pea igast valdkonnast ja täiesti seinast seina. On esindatud nii IT-sektor, kütuseäris tegutsevad ettevõtted ja ka hotellindussektor. Aga millised firmad moodustasid esikümne?

1. Apple – 905 miljardit dollarit
2. Amazon – 737 miljardit dollarit
3. Microsoft – 735 miljardit dollarit
4. Facebook – 443 miljardit dollarit
5. Berkshire Hathaway – 237 miljardit dollarit
6. JP Morgan Chase – 412 miljardit dollarit
7. Johnson & Johnson – 354 miljardit dollarit
8. Alphabet – 341 miljardit dollarit
9. Exxon Mobil – 334 miljardit dollarit
10. VISA – 225 miljardit dollarit

Nagu näha, siis noorim ettevõte selles edetabelis on Facebook, mis loodi 14 aastat tagasi. Võib väita, et Buffetti kuldsed sõnad maine kohta peavad tõepoolest paika.

Allikas: howmuch.net

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Kommenteeri
scroll to top