fbpx
Close

LHV finantsportaal | Näitaja, mis saadab Euroopa aktsiaturul ostusignaali

Avatar

Kui 2017. aasta lõpetasid eurotsooni riikide majandused kõrge noodiga, olles üheskoos saavutanud kiireima majanduskasvu viimase kümne aasta jooksul, siis tänavu esimeses kvartalis on käik vahetatud aeglasema vastu, mis on omakorda jätnud jälje ka aktsiaturule. Tugev pettumus konjunktuuris võib aga olla hoopistükkis heaks ostusignaaliks.

Viimasel paaril kuul on laekunud mitmeid märke, et Euroopa majandus on kaotanud hoogu. Neist kõige värskem oli 12. aprillil avaldatud eurotsooni veebruarikuu tööstustoodang, mis oodatud 0,1% kasvu asemel hoopis alanes kolmandat kuud järjest, vähenedes -0,8% ning seda jaanuari -0,6% languse baasil (revideeriti pisut positiivsemaks -1,0% kukkumiselt). Kui eelmise aasta lõpus küündis tööstustoodangu kasv üle 5%, siis veebruariks oli see kahanenud alla 3%.

Ostujuhtide küsitlused näitavad, et probleem ei puuduta ainult töötlevat tööstust, vaid ka teenindussektorit ning märts võis kaasa tuua majanduskasvu edasise raugemise. Teatava lohutusena võib siiski öelda, et osa põhjustest on ajutised, peegeldades ebatavaliselt külma ilma ning tootmispiiranguid tööjõu ja tooraine näol.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top