fbpx
Close

LHV finantsportaal | Mida Warren Buffett ostab?

Avatar

Suuremad institutsionaalsed investorid kohustuvad Ühendriikides korra kvartalis avalikustama, millistesse firmadesse on nad kapitali paigutanud ning kust otsustanud väljuda, pakkudes nõnda jaeinvestoritele informatsiooni võimalike investeerimisideede leidmisel. Teiste seas kergitas 15. mail loori oma investeeringutelt ka Warren Buffetti juhtitud Berkshire Hathaway.

Nii nagu Buffett ütles juba enne 5. mail toimunud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekut, soetati esimeses kvartalis 74 miljonit Apple’i (AAPL) aktsiat, tänu millele kasvas positsioon 44% võrra ligi 240 miljoni aktsiani. Tegemist on Berkshire’i suurima portfelliinvesteeringuga, mis annab ettevõttes 4,7% osaluse. Buffetti sõnul läheb Apple oma kvaliteetsete toodete ning ustavate klientidega kenasti kokku Berkshire’i investeerimisfilosoofiaga investeerida õiglase valuatsiooniga kvaliteetsetesse äridesse. Lisaks on ta öelnud, et tahaks omada tervet Apple’t ning võib õige hinna juures aktsiaid juurde osta.

Märgiliselt on kolme kuuga positsiooni suurendatud ka farmaatsiaettevõttes Teva Pharmaceuticals (TEVA), kasvatades seda 21,6 miljoni aktsia võrra 40,5 miljoni aktsiani. Kogu portfellist moodustab Teva 692 miljoni dollariga võrdlemisi tagasihoidliku osa ning samuti on teada, et otsuse taga olid investeeringute juhid Todd Combs ja Ted Weschler, kes mõlemad haldavad ca 13 miljardi dollari suuruseid portfelle. Kuigi alati ei saa 100% kindlusega öelda, et kes tegi konkreetse Berkshire’i investeeringu, siis harilikult on Warren Buffett mastaapsemate tehingute taga. Tevasse otsustati siseneda pärast seda, kui aktsia on viimase 2,5 aastaga kaotanud 70% väärtusest, kuna geneeriliste ravimite äris on silmitsi seistud konkurentsi kasvu ning hindade langusega.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top