fbpx
Close

LHV finantsportaal | Lähenev Brexit pole tapnud Londoni ärivaimu

Avatar

Ei möödunud päeva ka, kui pärast Brexiti hääletust hakati Briti pangandusmaastikul tegema juba kolimisplaane mõnda teise Euroopa suurlinna, millega kardeti Londoni hääbumist maailma ühe tähtsaima finantskeskusena. Euroopa Liidu liikmelisuse lõppemiseni jääb vähem kui aasta, ent see pole olnud takistuseks nii uute ettevõtete loomisel kui ka kapitali kaasamisel.

Pole kahtlustki, et EList väljaastumine tekitab rohkelt määramatust, mille tõttu on paljud juhid juba otsustanud liigutada oma ettevõtte tegevuse riigist välja, kuna problemaatiliseks võib muutuda kvalifitseeritud tööjõu leidmine, Euroopa Liidust tulevate finantseeringute võimalik vähenemine ning oma toote või teenusega ELi ühisturule pääsemine.

Kuid vaatamata Suurbritannia aeglustunud majanduskasvule, lähenevale lahutusele ja rohketele tulevikku puudutavatele küsimustele, on London jäänud kiire kasvuga ettevõtetele atraktiivseks ärikeskkonnaks. Näiteks lood auditi, maksu ja konsultatsioonifirma RSMi kohaselt mullu Londonis 4238 uut tehnoloogiaettevõtet, mis märkis aastatagusega võrreldes 76% hüpet.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top