fbpx
Close

LHV finantsportaal | Kõik müüvad aktsiaid, üks grupp aga ostab

Avatar

Kui ettevõtetel pole vajadust või häid mõtteid oma kasumi reinvesteerimiseks, jagatakse seda investoritele läbi dividendide ning omaaktsiaid tagasi ostes. Ei ole saladus, et tänu viimasele on aktiivselt turul kätt all hoidnud just USA ettevõtted ning see rahasadu saab olema eriti tihe tänavu, mil maksureform vabastab välisriikide tütarfirmadest sadu miljardeid dollareid. Aga kas sellest piisab, et päästa aktsiaturgu?

Finantskriisi järgselt on S&P 500 ettevõtted ostnud tagasi üle 4 triljoni dollari väärtuses oma firma aktsiad. Et saada antud üüratust mahust paremat pilti, siis võrdlusena ulatub S&P 500 ettevõtete turukapitalisatsioon kokku ligikaudu 23 triljoni dollarini.

Alates 2016.a teisest poolest S&P 500 ettevõtete entusiasm kapitali tagastamisel mõnevõrra vaibus, mis tähendas näiteks terve eelmise aasta peale aktsiate tagasiostude vähenemist -3,2% võrra 519,4 miljardile dollarile. Raharattad pannakse aga tänavu taas hoogsamalt käima, kui Goldman Sachsi arvates aitab tugevam kasumikasv ning USA maksureform S&P 500 firmade kulutusi suurendada 15% võrra 2,5 triljoni dollarini. 54% rahast investeeritakse tagasi ettevõttesse edasise kasvu tagamiseks, 46% ehk 1,2 triljonit tagastatakse aga investoritele, millest 650 miljardit dollarit peaks jõudma läbi aktsiate tagasiostude (kerkides 2017. aastaga võrreldes 25% võrra).

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top