polar.com

LHV finantsportaal | Killuke lisatarkust võib osutuda ohtlikuks

Shutterstock

Enesekindlus on hädavajalik omadus, sest see võimaldab võtta vastu tähtsaid otsuseid, olgu need eraelus, tööl või investeerimises. Kindlustunne kasvab läbi õppimise ja kogemuse, kuid paraku käib sellega kaasas ka risk, et me võime hakata oma tegelikke võimeid üle hindama.

Hiljaaegu Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni poolt avaldatud uurimistöös võtsid Carmen Sanchez ja David Dunning inimese õppimisprotsessi raames vaatluse alla enesekindluse kujunemise. Selleks pandi kõik katsealused võrdselt uudsesse seisu ning paluti ette kujutada, et nad on meditsiini residendid postapokalüptilises maailmas, mida valitsevad zombid.

Neile pandi ülesandeks vaadata üle sümptomid ning diagnoosida, kas patsient oli terve või nakatunud kahte võimalikku zombi haigusesse. Katse-eksituse meetodil tuli õppida, millistele sümptomitele peaksid nad diagnoosi tegemisel tuginema. Oli sümptomeid, mis rääkisid mõne diagnoosi kasuks aga need polnud alati nähtavad ning oli ka võimalikke sümptomeid, mis viisid kergesti valele teele. Patsiente vaadati üle ükshaaval ning pärast igat diagnoosi saadi tagasisidet.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga