fbpx
Close

LHV finantsportaal | Börside ajutine turbulents või midagi enamat?

Avatar

Eelmisel aastal aktsiaturgudele taganttuuleks olnud globaalse majanduse sünkroonsesse kasvu on viimastel kuudel hakanud tekkima mõrad. Esimene seltskond investoreid otsustas veebruari ja märtsi korrektsiooni käigus paadist juba lahkuda, kuid mida peaksid tegema teised?

Fulcrum Asset Managementi mudel maailmamajanduse jooksvast olukorrast näitab, et kui aasta alguses küündis kasvutempo ostujõu pariteedi alusel korraks isegi 5% juurde, siis mai alguseks oli see taandunud 3,5% lähedale. Madalama aktiivsuse taga on peamiselt arenenud riigid, samal ajal kui arenevates riikides on kasv püsinud oluliselt stabiilsemana 5-6% vahel. Fulcrumi kohaselt ei saa kasvu kirjeldada enam kui sünkroonset, kuid sellegipoolest püsib see endiselt pealpool ajaloolist trend.

Ettevõtete esimese kvartali tulemuste hooaeg peaks investoritele samuti meelde tuletama, et globaalse majanduse käsi käib pidurdunud hoost hoolimata võrdlemisi hästi. S&P 500 ettevõtted, kes teenivad veidi üle 40% käibest väljaspool Ühendriike, on paistnud esimeses kvartalis silma müügitulu 8,5% kasvuga, mis on kiirem alates 2011. aasta kolmandast kvartalist. Aktsiakasumid on kujunenud koguni 24% võrra suuremaks võrreldes eelmise aasta sama ajaga – tempo, mida viimati nähti ligi kaheksa aastat tagasi.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top