fbpx
Close

Kristo Timberg: inimesele, kes teeb rohkem, kui talle makstakse, makstakse alati rohkem, kui ta teeb

Avatar

-Kristo Timberg | Foto: "Edu Valem"

Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis 14. osas külas Chemi-Pharm AS tegevjuht Kristo Timberg, kellega rääkisime tema juhitava ettevõtte tegemistest nii kriisi ajal kui enne seda, juhtimisest üldiselt ning üritasime kaardistada edukate inimeste peamiseid omadusi.

“Selle küsimusega, mis on need omadused, mis teevad inimese edukaks, tegelevad ju väga paljud inimesed,” rääkis Timberg. Ta lisas: “Ma oskan eelkõige enda vaatevinklist vaadates öelda, mis minu jaoks need on: peab olema näljane, julge, järjepidev ja vastuvõtlik. Inglise keeles on selle viimase kohta hea väljend coachable.”

Timbergi sõnul peaks edukaks saada sooviva inimese õppimisvõime olema keskmisest kõrgem, kuna enamus oma valdkonnas midagi saavutanud edukaid persoone on avatud uutele asjadele ja kõigele, mis ümberringi toimub.

Lisaks pakkus Chemi-Pharm AS tegevjuht veel mitu suurepärast mõtet, millest esimene kõlas: ükskõik, mis asja teete, tehke seda nii hästi, kui oskate. Teise universaalse nõuandena kõlas Timbergi suust kuldne lause: “Inimesele, kes teeb rohkem, kui talle makstakse, makstakse alati rohkem, kui ta teeb.”

Viimasele mõtteterale selgituseks sõnas ta: “Alati andke endast parim ja leidke võimalused. Liiga palju näeb seda, et inimesed ootavad tasu ja tunnustust enne, kui nad midagi on teinud.”

Kuula “Edu Valemi” 14. osa:

scroll to top