fbpx
Close

“Kinnisvarajutud” #20 | Universaalnahhaal Jaak Roosaare: ma olen teinud investeerimises erinevaid vigu…. korduvalt

Avatar

-Podcasti "Kinnisvarajutud" salvestus tuntud investori Jaak Roosaarega | Foto: "Kinnisvarajutud"

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

OSA #20

“Kinnisvarajutud” podcasti 20. osas oleme taas juubelilainel ning tähistame seda järjekordse nimeka saatekülalisega, kui oma toimetamistest kinnisvaramaailmas pajatab Eesti üks tuntumaid investoreid Jaak Roosaare.

“Kinnisvaraga rikkaks saamise õpiku” autor Roosaare meenutab, kuidas ta üldse kinnisvarainvesteeringuteni jõudis, rääkis mitmed värvikad lood, kuidas kohati peale tulnud lohakus on läinud maksma talle suuri summasid ja tekitanud palju probleeme, pakkus mitmeid häid nõuandeid, kuidas algaja investor võiks kinnisvarasse investeerimisest osa saada ning hoiatas edasijõudnumaid investoreid, millistest koostöödest kindlasti tuleks hoiduda.

Väga põhjalikult arutame ka hiljuti Eesti investeerimismaastikul laineid löönud väikest skandaalikest, kus Jaak Roosaare osalusega ettevõte ostis ära ärihoone, mida soovis endale miniladude projekti plaaninud teine tuntud väikeinvestor Peeter Pärtel. Kas kaks meest on tänaseks ära leppinud ning mida kummaltki poolelt sellest juhtumist õppida on? Vastuseid kuula saatest!

Roosaare tõi meie kuulajatele juubeli puhul kingituseks ka kolm oma raamatut “Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik”. Ühe raamatutest annab mees ise juba saates talle kõige meeleolukama küsimuse esitanud kuulajale ning ülejäänud kaks leiavad omaniku meie Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Jaak Roosaarele esitame muuhulgas sellised küsimused:

Kuulajate küsimused

* Millist strateegiat kasutasid investeerimistegevuse algusaastatel, et oma kinnisvaraportfelli kiiresti kasvatada? Kuidas kapitali kaasasid?
* Kui sa alustaksid homme hommikul nullist: ärkad üles, pole kunagi investeerinud, oled selline keskmine tubli Eesti mees kes saab Eesti keskmist palka, natuke oled kõrvale (raha) ka pannud ja võibolla said just päranduseks veel 100 000€, siis kus kohast alustaksid investeerimisega just tänasel päeval?
* Kuidas ja milliste omaduste põhjal oled investeerimispartnereid valinud?
* Mulle tundub, et kõigel on alati kaks poolt – “Kui keegi võidab, siis keegi kaotab”. Kas see on kinnisvarasse investeerimisel üldse õige väide?
* Kas laias plaanis baseerub investeerimise edukus üleüldises majanduse kasvamises (kui me räägime ca 20-30 aasta perspektiivis)?

Meie küsimused

* Kui palju Sina koroonakriisi alguses tehtud ennustuste ja ootustega mööda panid? Mida Sa toona kinnisvaraturule ennustasid?
* Kui proovid oma klaaskuuli nüüd välja võtta, siis milline võiks kinnisvaraturul olla aasta 2021 ja milline 2022?
* Sinu blogist tuleneva info põhjal oled seotud 6 erineva kinnisvaraettevõttega. Kui aktiivselt ise nende ettevõtete igapäevastes tegemistes osaled. Võtame näiteks suurimad Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara. Milline on seal Sinu roll?
* Oled 2019. aastal öelnud: “Üürikortereid tasub osta sinna, kus on pidev (ja ideaalis kasvav) nõudlus üüripindade järele. Ehk siis ülikoolid ja kasvavad (IT)tööstuslinnakud. Ma ütleks, et TTÜ ja Ülemiste lähedale ostmine on suhteliselt väikese riskiga.” Ehitasite ise Newton Stuudiod, Eften ehitab üürimaja… kas lihtsureliku väikeinvestori jaoks on Mustamäe endiselt hea koht või oleks aeg hakata kohvreid pakkima ja Siimu eeskujul Vaidasse investeerima hakata?
* Veel Eftenist. Kui ühel hetkel tuleb Eesti turule Efteni kinnisvarafond, kus keskendutakse ka elukondlikule kinnisvarale, siis investori vaatekohast, kes soovib saada just konkreetselt elukondlikku kinnisvara segmenti oma portfelli, kas ise n-ö põlve otsas tegutsemisel paari-kolme üürikorteriga on veel üldse mõtet?
* Kui palju on Sul investeerimisteekonna juures olnud olukordi, kus enam ei saa päris täpselt aru, mida teed, aga oled ikka asjaga edasi/lõpuni läinud? Kas on ka kinnisvarast selliseid juhtumisi?
* Meie Facebooki grupis tegi üks kuulaja teema, kus küsis, et kuidas astuda samm edasi flippimiselt ja üüriärilt arendamise juurde? Et see samm on justkui liiga suur. On Sul häid nõuandeid?
* Kui palju annad ise välja laene kinnisvara tagatisel? Kui palju on juhtunud, et oled pidanud algatama tagatiseks olnud objekti müümise? Kas on jagada ka põnevaid juhtumisi? (Pärnu arendus)
* Värskeim Sinuga seotud kinnisvarauudis jääb meie teada eelmise aasta lõppu, kus leidis aset üks kergelt skandaali-maiguline seik, kui ostsite Everausiga Peeter Pärteli nina eest ära objekti, mille finantseerimiseks tema parasjagu raha kaasamas oli. Kuidas kogu seda olukorda kommenteerid, mis seal täpselt toimus?
* Kas Sa iseennast võtaksid enda korterisse üüriliseks?

scroll to top