fbpx
Close

Mis on Rahalood?

Avatar

Rahalood on blogi, mille kirjutaja on mees nagu ta ise ennast nimetab “kolmekümnendate keskel, Eesti väikelinnast, ei laene, ei liisinguid”. Enesedistsipliiniks blogi pidanud väikeinvestor on teadlikult üritada oma vara kasvatada aastast 2015. Blogist leiab regulaarselt arutlusi ühisrahastusest, kohalikest aktsiatest kui ka veidi üldisematest teemadest.

Ankeet

Nimi: Rahalood

Hüüdlause: Lood rahast, asjadest ja kuidas neid leida.

Lühitutvustus: Kolmekümnendate keskel, Eesti väikelinnast. Ei laene, ei liisingut. Elan üürikorteris. Pean seda blogi, et distsiplineerida kärsitut investorit endas, leida inspiratsiooni ja liikuda helge tuleviku suunas.

Aasta 2015, laenuga ostetud korteri müügist laekus minu pangaarvele 50 000 eurot. Olles varem kergelt eksperimenteerinud aktsiate, fondide ja ühisrahastusega, otsustasin selle summa tarbimise asemel kasvama panna.

Variante on kaks, kas a) kirjutada oma nime all ja mitte avaldada investeeringute summasid (ainult protsendid) või anonüümselt ja avada oma rahakott maailmale. Kuna suures osas kirjutan neid märkusi iseendale reflektsiooniks, siis viimane varant tundub mõistlik. Eesmärk on jõuda 10 aastaga olukorrani, kus passiivne sissetulek suudab igapäevavajadused täita.

LOE BLOGI

scroll to top