fbpx
Close

Jaak Roosaare: riik võiks maksta töölt eemale jääjatele kodanikupalka 1000 eurot kuus

Avatar

-Jaak Roosaare | Foto: Rahajutud.ee

Investor ja raamatusarja “Rikkaks saamise õpik” autor Jaak Roosaare käis oma Facebooki kontol välja idee, et koroonaviiruse poolt põhjustatud finantsprobleemide ennetamiseks võiks Eestis kõigile, kes tööle minna ei saa, maksta kodanikupalka näiteks 1000 eurot kuus.

Tingimusteta põhisissetuleku ideed käsitles esmakordselt ameeriklasest õpetlane, visionäär ja revolutsionäär Thomas Paine oma 1795. aastal avaldatud raamatus “Agrarian Justice”. Hiljem on midagi sarnast välja käinud Milton Friedman USA legendaarne majandusteadlane Milton Friedman, kelle idee põhines negatiivsel tulumaksul.

Üle maailma ja ka Eestis on teemat palju arutatud ning tehtud on ka väikesemahulisi pilootprojekte, kuid toimivat kodanikupalgaga tänapäevast ühiskonda ei eksisteeri.

Roosaare välja käidud mõte oleks mõeldud ajutise meetmena (esialgu 1-2 kuud) nendele inimestele, keda koroonaviirus on sundinud töölt koju karantiini jääma. “Enamik sellest tuleks läbi käibemaksu uuesti riigile tagasi, paanikat oleks vähem ja inimesed teeksid sporti ja loeksid kodus raamatuid…” usub nimekas investor ja koolitaja.

scroll to top