polar.com

Jaak Roosaare aktsiaturgudest: kui pensionini 20+ aastat, siis peaks olema ostulainel

aktsiakoolitus.ee

Kuna 12. mail toimub Viru konverentsikeskuses koolituspäev aktsiainvestoritele, siis küsisime seda korraldavatelt Kristi Saarelt, Jaak Roosaarelt ja Märten Kressilt arvamust, mis on 2018. aastal aktsiaturgudel toimumas.

“Ennustamine on alati tänamatu töö, kuid mina olen ostulainel. Kui sul on pensionini 20-30 aastat aega, siis peaksid samuti pigem ostmisele mõtlema,” oli väikeinvestor ja “Rikkaks saamise õpiku” raamatusarja autor Jaak Roosaare oma vastuses kindel.

Dividendinvestori blogi kirjutav Märten Kress oli veidi kahtlevam: “Aus vastus on, et ma ei tea. Kord ütleb kõhutunne üht, siis jälle teist. Igatahes, olles nüüdseks juba üle 10 aasta põhikohaga finantsturgudel toimetanud, olen õppinud seda, et ennustamine on keeruline, väga keeruline. Hoopis paremini töötab enda ettevalmistamine erinevateks võimalikeks stsenaariumiteks. Kui eeltöö on tehtud ja tegevusplaan valmis, siis on märksa lihtsam rinda pista ükskõik millise realiseeruva stsenaariumiga. Sellisel juhul tundub iga olukord justkui võimalusena, mitte ohuna. Just seda mõtteviisi, omada alati tegevusplaani, soovin süstida ka koolituspäeval osalejatesse.”

Naisinvestorite klubi asutaja ja Investeerimisraadio eestvedaja Kristi Saare usub, et kõige tähtsam on võimalikuks majanduskrahhiks alati valmis olla: “Kuna kriisi on nii kaua juba oodatud, siis on see eriti põnev küsimus. Mina ei usu, et kriis veel tuleb, aga nagu öeldakse, siis kriis tuleb, kui seda enam keegi ei oota! Eks tuleb alati natukene valmis olla. Mina olen valmis aktsiaid ostma ja usun, et on turul ka hetkel häid tehinguid. Pikaajalistel investeerijatel, kelle silmapiiril indeksfondid, peaks põhistrateegiaks olema osta pidevalt ja mõõdukalt.”

Lisaks Jaak Roosaarele, Kristi Saarele ja Märten Kressile räägivad aktsiainvestorite koolituspäeval Tallinna börsi juht Kaarel Ots, TTÜ doktorant ja investor Kristjan Liivamägi, Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse allosakonna juhataja Peeter Luikmel ja paar põnevat esinejat on veel täpsustumas.

Koolituse põhiteemad:

– Maksuküsimused
– Aktsiaturgude uued regulatsioonid
– Olulised juriidilised küsimused
– Teenusepakkujate valimise
– Üksikaktsiate analüüsi ja valiku
– Indeksfondide analüüsi ja valiku
– Kriisiks valmistumise ja investorkäitumise
– Balti börsi tulevikutrendid
– Vaate maailmamajandusele

Rohkem infot saab koolituse veebilehelt või kirjutades aadressile info@aktsiakoolitus.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga