fbpx
Close

Investeeri Crowdestatega Gruusiasse

Avatar

Foto: Crowdestate

  1. aasta juunis sõlmisid Gruusia ja EL assotsiatsioonilepingu, mis jõustus 1. juulil 2016. aastal. Selle lepingu alusel moodustati põhjalik ja laiaulatuslik vabakaubanduspiirkond (DCFTA, ingl k Deep and Comprehensive Free Trade Area), mis võimaldab soodustingimustel kaubelda. See piirkond hõlbustab tänu õigusnormide suuremale kooskõlale vastastikust juurdepääsu ELi ja Gruusia turule.
  2. aastal kasvas elamukinnisvara tehingute arv hüppeliselt rekordilise 28 000 tehinguni, mis vastab 21% tõusule võrreldes 2016. aastaga. Uute korterite müügi osakaal (54%) ületas vanade korteritega tehtud tehingute osakaalu 2017. aastal ehitatud uute majade suure arvu tõttu. Registreeritud müügitehingute alusel kasvas tehingute koguväärtus 10% ja saavutas väärtuse 1,17 miljardit USA dollarit. Pidev kasv jätkus 2018. ja 2019. aastal nii esmasel kui ka teisesel turul.

Viimase viie aasta jooksul on Gruusiat külastavate rahvusvaheliste turistide arv pidevalt kasvanud – keskmiselt 21% aastas. Selle tulemusel on riigis hotellide täituvus 70% ja nõudlus lühiajaliste rendipindade järele aasta ringi suur, eriti Tbilisis. Batumi ja Gudauri kuurortid tõmbavad ligi palju kodu- ja välismaiseid suve- ja talvekinnisvara ostjaid.

Crowdestate laieneb Gruusiasse eesmärgiga oma meeskonda suurendada ja investorite portfelli mitmekesistada. Giorgi Chalaganidze vastutab riigis tehtavate toimingute eest. Tänu rahvusvaheliste organisatsioonidega ja erinevatel turgudel töötamise kogemusele arendab Giorgi edukate kohalike arendajatega uusi partnerlussuhteid ja tugevdab vanu.

Loe edasi Crowdestate’i blogist

scroll to top