fbpx
Close

Hinnatud blogija kolib ning võtab uueks nimeks “Sammhaaval”

Avatar

Rahajutud.ee portaali jaoks on tulnud järjekordne õnnelik päev, kus üks lugejate poolt armastatud blogija on toonud oma blogi meie “vihmavarju” alla. Domeenil sammhaaval.rahajutud.ee jätkab oma kirjutamisteekonda Krõõt, kes seni meie portaalis oli tuntud kui “Veel üks investeerimisblogi”.

Nagu näha, siis edaspidi otse ka Sammhaaval.ee aadressilt leitav Krõõt viis läbi nimevahetuse. Ise kommenteeris neiu seda Rahajutud.ee portaalile järgmiselt: “Nime muutuse mõte mõlkus mul peas juba tükk aega ning kui Rahajutud.ee mulle kolimisettepaneku tegi, tundus õige hetk plaanil ka sarvist haarata. Kunagi blogi algusaegadel sai nimi valitud üsna möödaminnes, aga tänaseks on kõikvõimalikke raha/vara/jne-liitelisi bloginimesid siginenud nagu seeni pärast vihma. Samuti on blogi fookus kitsalt rahateemalt hakanud ka üldistesse maailmapilti ning eesmärkide püstitamist puudutavatesse valdkondadesse kõrvalepõikeid tegema, mistõttu võiks nimi peegeldada üldisemat filosoofiat.”

Ta lisas: “Mulle meeldib ütlus, et me oleme kõik oma väikeste valikute summa. Peaasi on valida suund ja selles suunas siis teadlikult minema hakata – olgu siis #nozerodays, eesmärgi pisemateks tükkideks jagamine või mõni muu taktika, on põhimõte ju sama – suuri eesmärke vallutatakse sammhaaval. Samuti ei pea iga samm olema optimaalselt kaalutletud või muidu perfektne – parem kasvõi natuke ringiratast tammuda, kui eluaeg ühes kohas hanguda ja pärast mõelda, et… kurja küll, mis kõik oleks võinud teha/olla/julgeda.”

“Mis sammudesse puutub, armastatakse nt spordis öelda, et kõige raskem on samm uksest välja. Selles osas olen ma tulihingeline harjumuste kasvatamise fänn, sest piisava kordamise korral muutub iga tegevus automaatseks ja tegelikult on teadlikult rasked ainult esimesed sammud. Üleöö või hoogtöökorras iseenda unistuste “minaks” digimuutuda on enamasti liiga suur suutäis, aga ükshaaval häid raha- ja muid harjumusi külge pookides võib selleni hoopis meeldivamalt jõuda.”

Rahajutud.ee portaali statistika järgi on Krõõt, kellega meil märtsi alguses ilmus ka intervjuu, üks populaarsemaid blogijaid ja suudab lisaks raha- ja investeerimisjuttudele puudutada ka teisi paljude jaoks olulisi teemasid.

“Kujutan ette, et mu blogi lugejaks on lisaks friends-family-fools kolmainsusele tervemõistuslik lihtsurelik, kes tahab ennast meelelahutuslikult harida või motiveerituna hoida. Olen ise suhteliselt mugav ja skeptiline tüüp ning ei pretendeerigi väga detailsete analüüsidega tehnoblogijaks, kiire rikastumise visionääriks või järgmiseks kriisikuulutajaks saada. Pigem usun pikaajalisse rahulikku protsessi ning hea finantshügieeni hoidmisesse. Ma arvan, et lugejad võiks olla umbes sama nägu,” analüüsis Sammhaaval blogi perenaine oma eeldatavat lugejaskonda.

Palusime Krõõdal hetkeks mõelda ennast viie aasta kaugusesse tulevikku ning kirjeldada, millisena näeb ta oma vaimusilmas nii konkreetselt Sammhaaval blogi kui ka blogimaastikku üldiselt.

“Aastal 2023 täitub mul 9 aastat investeerimist, ilmselt on kauaoodatud kriis ka lõpuks ära käinud. Blogide maastik on kindlasti kogenum ning kardetavasti praeguse seltskonna osas ka hõredam. Mis isiklikku plaani puutub, kogub pall väidetavalt eriti kiirust umbes 7. aastast, seega ma loodan, et mu portfell rullib-rullib selleks hetkeks täiega. Blogi osas mul konkreetseid ambitsioone polegi, aga mõne kohvisponsorluse diili võiks sule teravaks hoidmiseks küll saada – selle arvelt jõuaks ma ilmselt hoopis kiiremini eesmärgile,” sõnas Krõõt kerge muigega lõpetuseks.

Rahajutud.ee lugejatel tasub olla ka edaspidi tähelepanelik, sest varsti on oodata blogijate kohta juba värskeid uudiseid!

scroll to top