fbpx
Close

Hasartmängusektori kasv kogub endiselt tuure

Avatar

Foto: Pixabay

Viimased aastad on koroonaviiruse pandeemia tõttu korralikult majandust raputanud. On sektoreid, mis on saanud suurema löögi kui teised, samas leidub ka neid, mille kasv on hoogu juurde saanud, üheks selliseks on online kasiinod.

Pole mingi saladus, et hasartmängude maailmas ringleb palju raha. Aastaks 2025 hinnatakse ülemaailmse online kasiinoturu väärtuseks ligi 67 miljardit USA dollarit, mis on 7% kasv võrreldes 2019. ehk koroonaeelse aastaga. Lisaks sellele hõlmas juba 2020. aastal online hasartmängude ülemaailmne käive rohkem kui poole kogu tööstuse käibest. On üsna ebatõenäoline, et need numbrid pärast pandeemia möödumist langusesse pöörduks.

Covid-19 tõttu olid paljud asutused sunnitud oma uksed sulgema, mistõttu olid inimesed sunnitud veetma rohkem aega koduseinte vahel. Kasiinode jaoks tähendas see aeg aga positiivsete trendide kasvu, seda on näha nii veebikasiinode külastajate arvu kasvus kui ka eelnevalt mainitud käibenumbrites. Arvutite ja nutitelefonide levik on lähiajaloos juba kasiinodel aidanud internetti kolida, nüüd leidsid veelgi rohkem inimesed oma tee netikasiinodesse, sest kodus ja internetis veedeti rohkem aega kui kunagi varem.

Miks mängitakse hasartmänge mobiilis?

Juba mainitud koroona on kindlasti üks põhjuseid, miks inimesed on hakanud hasartmänge üha enam nutiseadmetes mängima, kuid see pole ainsaks põhjuseks. Lisaks võib välja tuua ka järgnevaid põhjuseid, miks mobiilikasiinod on mängijatele atraktiivsed:

  • Privaatsus – nutiseadmest mängimine on anonüümsem ning privaatsem kui mängusaalis,
  • Mobiilsus – mängimine on võimalik ükskõik kust, peaasi et on olemas seade ning internetiühendus,
  • Mugavus – pole vaja kodust lahkuda,
  • Suur valik mänge – internetikasiinodes leidub meeletul hulgal mänge, mistõttu on valik laiem kui tavakasiinos,
  • Tasuta mängude proovimine – internetis leidub tasuta prooviversioone, kus on võimalik mänge katsetada ilma rahalisi panuseid tegemata,
  • Boonused ja lojaalsusprogrammid – paljud netikasiinod pakuvad erinevaid boonuseid, seda nii uutele liikmetele kui ka kogenud mängijatele. Nende boonustega on võimalik saada näiteks tasuta spinne (ehk keerutusi), tasuta kasiinoraha või muid boonuseid.

Hasartmängude tulevik

Järjest enam ilmub välja nii uusi kasiinosid kui nende võrdlusplatvorme, kust on võimalik näha, millised online kasiinod Eestis tegutsevad, milliseid mänge leidub ja mis on nende tingimused, üheks selliseks Eesti leheks on näiteks Casino Cupid. Arvestades online hasartmängude plahvatuslikku levikut ning sektori jätkuvat kasvu, on üsna tõenäoline, et trend jätkub samas suunas ka järgnevatel aastatel.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

scroll to top