fbpx
Close

Ettevõtlikud eestlased tahavad olla iseenda bossid, lätlasi ja leedukaid motiveerib raha

Avatar

SEB panga poolt korraldatud uuringust selgus, et Lätis on 39% uue ettevõttega alustavatest inimestest saanud motivatsiooni soovist oma sissetulekuid tõsta ja Leedus on rahaline motivaator oluline 37% värskete ettevõtjate jaoks. Eestis on aga peamiseks põhjuseks soov olla iseenda boss – 29% vastajate jaoks oli see kõige olulisem. Sissetuleku tõstmine oli Eestis kõige tähtsam 26% vastanute jaoks.

Ka lätlaste ja leedulaste jaoks oli soov olla iseenda peremees väga oluline, vastavalt 28% ja 33% pidas seda ette antud valikuvariantidest kõige tähtsamaks. Kolmandaks kõige levinum vastus oli soov enda hobi äriks muutmine – Eestis oli see kõige tähtsam 25%, Lätis ja Leedus 14% vastanute jaoks. Eelmise töökoha kaotust ja paindliku graafikuga töötamise soovi mainiti uue ettevõtte alustamisel teistest variantidest vähem.

Baltimaadest on Eestis vaatamata väiksemale rahvaarvule vastav sektor ka kõige aktiivsem, kui 2017. aastal registreeriti Eestis 21 947 uut ettevõtet, Leedus 11 378 firmat ja Lätis 10 094 ettevõtet.

Konkreetne SEB poolt läbi viidud küsitlus toimus 2017. aasta detsembris ja 2018. jaanuaris ning vastused saadi rohkem kui 1500-st viimase kolme aasta jooksul loodud ettevõttest üle kogu Baltikumi.

scroll to top