fbpx
Close

EstateGuru investeerib andmeteadusesse ja infotehnoloogiasse

Avatar

Foto: Pixabay

Nagu enamik finantssektori ettevõtteid, nii on ka EstateGuru võtnud fookusesse andmed. Globaalse ja universaalse kinnisvara finantseerimise ning investeerimise ökosüsteemi ehitamisel on andmed ja nende kvaliteet kriitilise tähtsusega.

„Selle aasta fookus on olnud andmepõhise organisatsiooni loomine, milleks oleme loonud andmeteaduse meeskonna,“ kommenteeris ettevõtte arenguid Baltikumi riskijuht Andres Luts. „Mul on hea meel teada anda, et oktoobrist liitus meiega ka Egiptusest pärit andmeteadlane Nesma Almoazamy. Lisaks oleme EstateGuru andmelaoga integreerinud ja integreerimas mitmeid väliseid andmebaase, sealhulgas nii laenuvõtjate kui ka kinnisvara kohta. Tänu sellele muutuvad meie mudelid automaatsemaks ja kasvab edukate laenuprojektide arv. Lõpptulemusena muudame seda, kuidas ühisrahastusplatvormid kasutavad andmeid, ning ehitame andmeplatvormi, mis on sobiv kamasinõppe rakendamiseks.“

EstateGuru teekond algas 2014. aastal, mil digitaalsele platvormile läks üles esimene laen. Andmekogumise infrastruktuuri on EstateGuru IT-osakond nullist üles ehitanud, võttes arvesse nii ettevõtte pikaajalist kasvuvisiooni kui ka selle valdkonna parimaid praktikaid. Spetsiaalselt EstateGuru vajadusi arvestav IT-lahendus aitab mitte ainult andmeid koguda ja salvestada, vaid neid ka analüüsida ning sõeluda kogu andmestikust välja kõige väärtuslikuma info.

EstateGuru eesmärk on pakkuda oma investoritele ja laenuvõtjatele lisaväärtust.
Andmeteadusega seotud suurimad eesmärgid on kiiremad otsused laenuvõtjatele (mis saab teoks tänu andmete automaatsele süstematiseerimisele ja hindamisele), investoritele aga investeerimisvõimaluste laiendamine ning nende tulu maksimeerimine.

„Usun, et nimetatud eesmärgid on lähiaastatel saavutatavad terve meie meeskonna abiga. Andmepõhise organisatsioonikultuuri rakendamine EstateGurus on olnud lihtne, kuna oleme loomult paindlikud ega pea murdma minevikust pärit jäiku eeskirju. Niimoodi saamegi jätkuvalt uuendada finantssektorit ja andmeteadust,“ lisas Luts.

scroll to top