fbpx
Close

Endine rahandusminister: USA-l on reaalne oht pankrotti minna!

Avatar

Endine USA rahandusminister Jacob J. Lew sõnas Bloombergi vahendusel, et president Donald Trumpi poolt läbi surutavad maksumuudatused ja sellega seoses võlakoorma suurendamine viib riigi ühel hetkel pankrotti.

“Arvestades kogu seda võlga, on see viitsütikuga pomm,” sõnas Lew Bloombergi raadiole antud intervjuus. “Me ei tohiks tekitada majandusolukorda, kus me kulutame triljoneid dollareid, mida meil ei ole, samal ajal, kui majandus kasvab.”

“Järgmisena saavad pihta meie ühiskonna kõige nõrgemad liikmed. Kuidas me maksame kinni kogu selle võla, mille see maksumuudatus tekitab? Me näeme varsti ettepanekuid vaesema ühiskonnakihi tervisekindlustuse vähendamiseks, neilt toiduabi äravõtmiseks ning teistele sotsiaalkindlustustele kallale minemiseks. Enam küünilisemat strateegiat ei olnud võimalik välja mõelda,” kritiseeris Lew.

Lew sõnul on USA uued maksukärped kasulikud vaid väiksele hulgale globaalsetele korporatsioonidele ning eraisikutest vaid rikkamale ühele protsendile ühiskonnast. Kogu riigil on aga oht sootuks pankrotti minna!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top