fbpx
Close

Eesti on internetipankade kasutamises Euroopas esirinnas

Avatar

Euroopa Komisjoni statistikaamet Eurostat avaldas esmaspäeval oma kodulehel statistika, mille kohaselt 51% täiskasvanud eurooplastest kasutab internetipankade teenust. Selliste inimeste osakaal on pidevalt tõusnud ning võrreldes aastaga 2007 on osakaal kahekordistunud.

Eriti populaarne on internetipanga vahendusel asjade ajamine 25-34-aastaste hulgas, kellest 68% kasutab seda moodust. Internetipankade kasutamine on seotud ka inimese haridustasemega, kui kõrgharitutest kasutab seda teenust koguni 77% inimestest ning madala haridustasemega inimeste hulgas on kasutajaid kõigest 24%.

Eesti on edetabelis kõrgel viiendal kohal, kui kogu täiskasvanud elanikkonnast kasutab internetipanka 79%. Näiteks aastal 2007 oli Eestis see number 53% ning on aasta-aastalt seejärel kasvanud praeguse tasemeni. Aastal 2015 saavutati korraks ka 81%, kuid järgmisel kahel aastal on püsitud 79% peal.

Eestist levinum on internetipangandus 16-74-aastaste inimeste hulgas üksnes Taanis (90%), Hollandis (89%), Soomes (87%) ja Rootsis (86%).

Euroopa madalamas otsas on täiesti oma kategoorias Bulgaaria (5%) ja Rumeenia (7%). Alla 30-protsendi jäävad ka Kreeka (25%) ja Küpros (28%).

Allikas: Eurostat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top