fbpx
Close

Eesti idufirma tõi turule digikulla

Avatar

Foto: Pixabay

Eesti idufirma Aufort tõi turule digitaalse investeerimiskulla AufortGold ning pani esimese ettevõttena maailmas digitaalse kulla ostmise, müümise ja välja võtmise mugavasse e-poe formaati.

AufortGoldi investeerimiskulla e-poe lahendus põhineb detsentraliseeritud andmebaasi tehnoloogial, mis sarnaneb olemuselt plokiahela tehnoloogiaga ning annab ettevõttele lisavõimalusi uute teenuste ja toodete sidumiseks. Kulda hoiustatakse kliendi nimel turvalistes varahoidlates Eestis ja Austrias ning seda saab soovi korral müüa tagasi hetkel kehtiva kulla maailmaturu hinnaga või võtta välja meelepärase kuldplaadina.

„Innovatiivsed digilahendused annavad kullale üha uusi kasutusvõimalusi, mis tähendab, et lähitulevikus on kullas ülekannete tegemine, toidupoes kullaga maksmine ning kulla tagatisel laenu võtmine vaid paar näidet sellest,“ kommenteeris Auforti asutaja Bert-Ken Raudberg.

Sügisel valiti Aufort oma innovaatilise tootelahendusega Tehnopol Startup Inkubaatorisse ning detsembris investeeris ettevõtte tegemistesse privaatses ühisrahastusvoorus rohkem kui 60 investorit, kes andsid ettevõttele hoogu 200 000 euroga. Digitaalse investeerimiskulla e-poe lahendus on üks esimesi käega katsutavaid töövilju möödunud aasta investeeringust. Auforti eesmärk on kasvada uue ajastu kulla pangaks.

Viimastel aastatel on Aufort müünud tuhandetele Eesti klientidele kokku enam kui 124 000 grammi kulda ja hõbedat. Sügisel on korraldab ettevõte teise rahastusvooru, millega aktiivselt edasi Euroopasse laieneda ning tuua turule uusi kulla investeerimise lihtsustamiseks mõeldud lahendusi. Juuni lõpus jagab ettevõte kampaania raames ära miljoni euro väärtuses kulda, tingimustega saab tutvuda kodulehel.

Aufort tegeleb investeerimiskulla ja -hõbeda ostu ning müügiga 2014. aastast. Äsja sai valmis uus digitaalne tootelahendus AufortGold, mis pakub kõige lihtsamat, mugavamat ja kiiremat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta füüsilist kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

scroll to top