fbpx
Close

Arvete faktooringu eelised

Avatar

Foto: Unsplash

Arvete faktooring on finantstehing, mille käigus ettevõte müüb oma debitoorse võlgnevuse (arved) allahindlusega kolmandale isikule (faktooringufirmale). Seejärel kogub faktor kliendilt arve summa. Selle meetodiga on ettevõtetel võimalus saada käibekapitali ilma raha laenamata.

See toimib nii, et ettevõtted diskonteerivad oma saadaolevad aruanded (arveid) faktoriteks ja müüvad need maha. Seejärel kogub faktor kliendilt arve summa. Faktooringufirma maksab ettevõttele mingi protsendi arve summas, millest allahindlus maha arvutatakse. Smefinance on faktooringuteenuse osutamiseks suurepärane võimalus.

Arvete faktooring ja selle eelised

Arvete faktooring on lühiajalise rahastamise vorm, mis võimaldab ettevõtetel soodushinnaga arveid müüa, et saada kohe raha kätte. Seda tüüpi rahastamist kasutavad sageli ettevõtted, kellel on traditsiooniliste krediidivormide, näiteks laenude ja krediidi saamisega, raskusi.

Arvete faktooringu kasutamine pakub mitmeid eeliseid, sealhulgas:

Paranenud rahavoog

Kui ettevõte esitab arve, ei pea nad 30, 60, või 90 päeva ootama, et klient selle ära maksaks, vaid neil on võimalus see kohe ära tasuda. See võimaldab ettevõtetel rahavoogusid paremini hallata ja hilinenud tasusid vältida.

Juurdepääs käibekapitalile

Arvete faktooring võimaldab ettevõtetele saada juurdepääsu väga vajalikule käibekapitalile. See on eriti kasulik sellistele ettevõtetele, mis on kiires kasvujärgus ja vajavad kliendinõudlusega sammu pidamiseks lisarahastust. 

Paindlikud tagasimaksetingimused 

Faktorfirmad sageli pakuvad paindlikke tagasimaksetingimusi, millest võib abi olla ettevõtetele, mis on majanduslanguses. 

Võlavaba

Arvete faktooring ei ole krediiditehing, seega ei pea ettevõtjad laenu saamiseks laenu võtma. See on eriti kasulik võlgadega hädas olevate ja halva krediidiga ettevõtetele.

Arved tuleb lõpuks ära tasuda

Ettevõtted saavad tasu kohe pärast arve esitamist, kuid lõpuks peab klient arve eest tasuma. See tähendab, et ettevõte saab lõpuks kogu arve summa, millest on maha arvatud kõik faktooringfirma poolt tehtud allahindlused ja tasud.

Mille poolest see erineb teistest finantseerimisvahenditest?

Üks peamine erinevus arvete faktooringu ja teiste finantseerimismeetodite, nagu laenud ja krediit, on see, et arvete faktooring ei nõua ettevõttelt võlga jäämist. See on suureks kasuks võlgadega ja halva krediidiga ettevõtetele. Lisaks ei nõua korporatiivne arvete faktooring tagatist. Asjaolu, et arvete faktooring pakub ettevõttele juurdepääsu kohesele rahastamisele, on teine oluline erinevus. Laenude ja krediidi puhul peavad ettevõtted tüüpiliselt ootama 30, 60, või 90 päeva kuni klient arve ära tasuks, enne kui saadakse rahale juurdepääsu. Arvete faktooring võimaldab ettevõttel koheselt makse summa kätte saada, et oma rahavoogusid paremini hallata.

Arvete faktooring annab ettevõtetele suurepärase võimaluse käibekapitali saamiseks ilma võlgu jäämata. Samuti aitab see ettevõtetel rahavoogusid parendada ja hilinenud tasusid vältida. Kui teie ettevõte kaalub arvete faktooringut, võrrelge erinevaid teenusepakkujaid parimate hindade ja tingimuste leidmiseks.

Kas peaksite seda kasutama?

See sõltub teie ettevõtte olukorrast. Kui teie ettevõttel on võlgadega raskusi või omade halba krediiti, võib arvete faktooring osutuda heaks valikuks, kuna ettevõte ei pea võlga võtma. Lisaks on arvete faktooring hea valik, kui ettevõte vajab kohest rahastamist, kuna see võimaldab ettevõttel makse kohe kätte saada. Enne faktooringu kasuks otsustamist võrrelge erinevaid teenusepakkujaid parimate hindade ja tingimuste leidmiseks. Samuti peaksite mõistma, kuidas arvete faktooring töötab ja teadma sellega seonduvatest tasudest.

Kokkuvõtteks

Arvete faktooring on suurepärane viis ettevõtetel vajalike rahaliste vahendite hankimiseks ilma võlgu võtmata. Samuti aitab see ettevõtetel rahavoogu parendada ja hilinenud tasusid vältida. Kui teie ettevõte kaalub arvete faktooringut, võrrelge erinevaid teenusepakkujaid parimate hindade ja tingimuste leidmiseks. Peaksite enne arvete faktooringu kasuks otsustamist aru saama, kuidas see töötab ja teadma sellega kaasnevatest tasudest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top