fbpx
Close

Ärimaailma sukeldunud Rahakratt: motiiv on papp!

Avatar

Umbes mai kuu keskel nägid Rahajutud.ee portaali usinad töömesilased Facebookis postitust, kus meie oma lehelgi aktiivselt esindatud staarblogija Rahakratt teatas uhkelt, et on sisenenud ettevõtlusesse ja alustanud kruusiäri.

Saatsime kohe muidugi oma püstolreporteri asja uurima, kuid ei tea, kas teel kadus ära püstol või oli oma tegelikku identiteeti kiivalt varjavat Rahakratti lihtsalt nii keeruline tabada, siis lühiintervjuu mehe avantüürist saame alles nüüd teieni tuua.

Kuna Rahajutud.ee portaal hoolib oma blogijate heast käekäigust, siis küsisime Rahakratilt mõned lihtsad küsimused, et fännid saaksid kindlust juurde, et just siit oleks paslik üks õige piimakruus või originaalne rahakassa endale tellida.

Kas Rahakratt on nüüd lisaks investorile ka ettevõtja?

Mkmm, Hans Hašš, Margus Linnamäe ja Urmas Sõõrulingam veel kartma ei pea. Proovin teha väikese koostöö www.netikink.eu poistega ja kui see lõkkele lööb, siis toome lisaks topsidele ja rahakassadele ka igast muud fänninänni turule. Päris sellist plaani ei ole, et laatadele müüma minna, aga väikese side gig’i kannatab sedamoodi ehk teha. Ma olen alati valmis igast rohkem ja vähem kahtlasteks koostöövormideks ja eks need Netikingi mehed näevad võimalust veits minu kuulsa selja peal puugina kaasa sõita. Ei saa seda neile pahaks panna. Kuniks Rahakratt laineharjal on, seniks tuleb mu kaubamärgist maksimum välja pigistada.

Kas motiiv on see, et edukad inimesed räägivad, et ettevõtlusega saab teekonda finantsvabaduseni tunduvalt kiirendada?

Motiiv on papp. Tegelikult on sul õigus – ma olen terve elu palgatööd nühkinud ja seni ei ole veel rikkaks saanud. Loomulikult panen ükshetk ise oma tehased ja tootmised käima, aga praegu olen veel siukses vaimses inkubatsioonis, et natuke läheb aega. Ma olen jumala veendunud, et suurte poiste summad tulevad ettevõtlusest ja need paar näidet, kus keegi ülikooli professor on surres pärijatele oma säästumilkud jätnud, on pigem erand, kui reegel.

Hetkel on valikus kruusid, kuid mida tulevikus hakkab saama?

Pole õrna aimugi. Kui keegi neid kruuse ei osta, siis ilmselt muid asju ka tegema ei hakka. Kui aga see üritus suureks paisub, siis tuleb kindlasti Rahakrati elurajoon kuhugi Tallinna taha põllule ja saab maju ostma hakata. Endover, Merko – oleksite käpad ära tegema?

Kes mõtles välja peale trükitavad hüüdlaused?

Mina ja mu napsulembesed sõbrad. Ma ei ütleks, et raske on mingit sousti suust välja ajada. Pigem on küsimus see, kuidas see rahaks keerata. Vaata ise, terve linn on minusuguseid jorsse täis, kes maid ja ilmu kokku lubavad ja ehk mõne naljagi teha suudavad. Aga kes sellega raha teenida suudab? Selliseid ma ei teagi.

Miks esimesena just kruusid (vanakool) ja kas polnud mõttes hoopis välja lasta mõni coin ja teha ICO (praegune trend)?

Minu meelest on ka vanakool. Ma ei tea, kui vana see vend on, kes mulle sealt firmast lähenes, aga ilmselgelt siis üle soti midagi. Crathcoin tuleb ka ära teha, muidugi. Ma lihtsalt ei oska. Olen kuulnud, et ICO on üks parimaid võimalusi lollidelt raha ära võtmiseks ning Peeter Koppelit tsiteerides: “Elukunstnikud nimetavad investeerimiseks suvalist tegevust, mille käigus lihtsameelsete raha kogus väheneb ja nende endi raha kogus suureneb.” Seega, investeerimine massidesse!

scroll to top