fbpx
Close

Rikas Isa | Väikesest tirtsust sai 1. sünnipäeval investor!

Avatar

-Sünnipäevad on lahedad | Foto: Erakogu

Enne kui lähen edasi eelmises postituses lubatud kinnisvarateemaga, hõikan vahele ühe märgilise uudise. Nimelt sai meie tütrest tema 1. sünnipäeva eelõhtul investor! Kui arvestada, et minu teekond investorina sai alguses 30-ndate eluaastate alguses, siis preilil on minuga võrreldes umbes-täpselt 30 aastat edumaad. Pole paha, ütleks ma.

Plaan tütar varakult investeerimismaailma tõmmata oli peas juba pikalt ning tegin veidi ka eeltööd, mil moel selle teoks võiks teha. Lõpuks otsustasime abikaasaga LHV kasvukonto kasuks. Peamiselt lihtsuse ja konkreetsuse tõttu. Kui see otsus sai tehtud, panime paika, et kasvukonto koos väikese alustusrahaga on preilile meiepoolne kingitus esimese eluaasta tähistamiseks.

Kuna me oma tütrele dokumenti teinud pole, siis pidin pangakonto avamiseks minema koos sünnitunnistusega LHV kontorisse kohale. Seal sai väga toreda klienditeenindaja abiga kõik vajalik tehtud, seejuures ligipääsud tirtsu kontole läbi internetipanga nii endale kui abikaasale.

Kasvukonto lepingu sõlmisin lõpuks rahulikult kodus, sest tahtsin veidi mõelda, kuidas teha fondide valik. Erinevaid strateegiaid kaaludes otsustasin ka siin kõige lihtsama ja sirgjoonelisema kasuks ning võtsin 100-protsendilise osakaaluga Vanguardi kogu maailma ETF-i lühendiga VWRL.

Abikaasaga arutades panime paika ka strateegia, kui palju iganädalaselt tüdrukule “taskuraha” investeerimiskontole tilgutame. Edaspidi hakkab igal esmaspäeval nii emalt kui isalt tirtsule laekuma 2,5 eurot ehk siis kokku 5 eurot nädalas. Igal kolmapäeval peaks see 5 eurot liikuma edasi maailma aktsiatesse. Ja nii järgmised 17 aastat.

Jooksvalt saab loomulikult iganädalased summad üle vaadata ning juba on näiteks vanavanematele selgeks tehtud, et kui mingit kasulikku kingitust tuua ei oska, siis võib alati tüdruku tulevikufondi väikese panuse anda. Tulevikus on plaan neiule selgitada investeerimise alustõdesid ja ehk tekib tal mingil hetkel ka endal huvi oma konto üle ise sisulisi otsuseid tegema hakata. “Võtmed” saab ta enda kätte küll 18-aastaselt, kuid see ei takista ju juba varem läbi meie oma ideid realiseerida.

Igatahes tänu esimese seemnena kasvama lükatud rahale sai meie tütrest tema 1. sünnipäeval väike investor. Loodame, et see on ühe toreda ja kasuliku teekonna algus.

Nagu ekraanipildilt näha, siis verivärske investor pidi kohe esimestel päevadel toime tulema punaste numbritega oma kontol. Õnneks, kuna kasvukonto närimiseks või lutsutamiseks ei kõlba, siis huvi selle vastu momendil täielikult puudub. Mõned päevad hiljem olid numbrid juba rohelised ja esimene kasum paberil noorel investorihakatisel teenitud.

Kes on Rikas Isa?

scroll to top