fbpx
Close

Rikas Isa | Teekond kinnisvaramagnaadiks algab väikestest sammudest

Avatar

-Kortermaja | Foto: Pexels

Annan endast taas elumärki. Pärast pikka koroonapausi olen suvel laste kõrvalt taas korralikult töölainele jõudnud ja sellega seotud logistika ja sättimine võtab väga palju energiat ja aega. Seetõttu olen kirjutamist pidevalt edasi lükanud. Aga nüüd võtsin klaviatuuri taas ette ja plaanin selles ja mõnes järgnevas blogipostituses kirjutada üürikinnisvarasse investeerimisest, kuna lõpule jõudis tinglikult rohkem kui kuu aega kestnud korteri ost.

Juttu alustades tuleks tagasi minna aastate taha oma investeerimisteekonna algusesse. Tol hetkel olin täielikult vaimustunud ühisrahastusest ja aktsiatest. See oli igati loomulik, kuna alustamislävi oli madal, kogu tegevus näiliselt väga lihtne ning esimesed tulemused üsna kiirelt nähtavad. Mäletan, kuidas ütlesin isegi sõpradele korduvalt välja, et minust ei saa kunagi kinnisvarainvestorit, kuna see on minu jaoks liiga aktiivset tegevust nõudev varaklass.

Umbes 4-5 aastat hiljem olen aga jõuliselt meie pere investeerimisportfelli ümber kujundamas, kuna olen üha enam kinnisvarast kui varaklassist sisse võetud. Tõele au andes olid eeldused selleks juba aastate taga olemas, ma lihtsalt otsustasin neid ignoreerida. Koroonaaeg oli see, mis minul oli vaja läbi teha, et julgemalt kinnisvara poole vaatama hakata.

Juba investeerimise algusaastatel leppisime abikaasaga kokku, et uue kodu ostmisel sätime oma asjad selliselt, et senine korter jääks üüritulu tootma. Tütre perre tuleku järel tegime kiirkorras selle plaani teoks. Eelmises postituses kajastasin, kuidas sain juba teistkordselt meie eelmisesse koju ehk nüüdsesse esimesse üürikorterisse üürilist otsida.

Just selle ühe üürikorteri olemasolu oli minu jaoks oluline faktor, miks seni ühisrahastuse ja aktsiate poole vaadanud investorit on järjest enam hakanud huvitama kinnisvarainvesteeringud. Koroonaviiruse poolt tingitud eriolukord lõi märtsis meie börsiaktsiate portfelli ja ühisrahastusinvesteeringud totaalselt uppi ning julgen öelda, et sellega oli üsna keeruline toime tulla.

Ühel hetkel hakkasin mõtlema, et miskipärast ei ole ma kordagi mõelnud, kui palju meie korteri väärtus kinnisvaraturul langenud on. Aktsiate hindu piilusin aga igapäevaselt ja lasin ennast punastest numbritest mõjutada. Kuigi samal ajal oli üürilisega probleeme ning ka selles vallas tuli omajagu muretseda, siis tuli ühel hetkel kindel otsus, et hakkan uurima üüriportfelli laiendamise võimalusi.

Tänaseks oleme ettevõtte alt oma kinnisvaraportfelli kahekordistanud, kui värskelt jõudis lõpule koos kehtiva üürilepinguga korteri ostmine. Kogu sellest ostuprotsessist räägin järgnevates postitustes veidi lähemalt.

Kes on Rikas Isa?

scroll to top