fbpx
Close

Rikas Isa | Nutt ja naer läbisegi ehk “Kuidas leida üürnik juunis 2020?”

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Seekordses postituses puudutan üürikinnisvarasse investeerimist ja tahan jagada lugejatega värskelt läbi tehtud huvitavat, koomilist ja kohati ka vihaleajavat saagat “Kuidas leida üürnik juunis 2020?”

Alustada tuleb sellest, et oma senise üürnikuga pidime kahepoolselt lepingu lõpetama, kuna ta sai koroonakriisis pihta ja üürimisega jätkamine polnud enam võimalik. See osa läks kõik kenasti. Sain kokkulepitud päeval tagasi heas seisus korteri, kus pidin enda südamerahu mõttes siiski korraliku koristusega üle käima.

Kuulutus sai üles pandud juba veidi enne korteri vabanemist ja huviliste hulk esimesel päeval oli muljetavaldav. Tuleb mainida, et senise üürihinnaga võrreldes läks kuulutus üles -10% madalamal tasemel. Jätsin sisse ka väikese tingimisruumi, mida kohe agaralt hakati ka kasutama.

Kohe järgmisel päeval pärast eelmise üürilise lahkumist tulid kaks huvilist vaatama ja kõik tundus minevat positiivselt. Korter meeldis mõlemale väga ja mulle endale tundus, et ühega neist lähebki kaubaks. Juba jõudsin mõelda, et nii kergelt läheb see asi seekord. Aga loomulikult ei läinud.

Mõlemal juhul olid huvilised veel seotud eelmise üürikoduga ning sealt lepingut lõpetades selgus tõsiasi, et enne kolme kuud neid ära ei lasta. Minu jaoks oli see suur hoop, kuna mõlema potentsiaalse üürnikuga tekkis koheselt mõnus kontakt ja hea meelega oleksin neid enda korteris elamas näinud.

Polnud midagi teha, hakkasin edasi otsima. Vahepeal tuli hulganisti kirju nii välismaalastelt kui kohalikel, kes ilmselgelt kalastasid – küll pakuti oluliselt väiksemat hinda või küsiti üks küsimus ja pärast vastamist rohkem enam midagi vastu ei kirjutatud.

Minu jaoks oligi selline suhtlemisstiil kõige ebameeldivam. Esitati küsimus, mina võtsin aega ja vastasin viisakalt ja korralikult. Ja vaikus. Oleks piisanud lühilausest, et “aitäh, see ei sobi meile” vms. Kõige naljakamad olid need olukorrad, kus küsiti lemmiklooma lubamise kohta. Mina vastasin, et on lubatud ja sellele enam midagi ei järgnenud. Arusaamatu.

Huvilisi siiski jätkus ning sain kokku lepitud järgmised kohtumised. Teine näitamistepäev kujunes aga täielikuks fiaskoks. Mehe poolt ilmselgelt vale üüriobjekti vaatama saadetud roosas liibuvas minikleidis tädi oli korteris sees täpselt 3 sekundit ja jõudis öelda käega rehmates ühe lause: “Ei, see ei sobi üldse.” Ja tikkontsade klõbinal ta läinud oligi.

Teise huvilisega olime vaatamise kellaaja kokku leppinud alles eelmise päeva õhtul, kuid keda ei tulnud, oli korterit vaatama tulema pidanud mees. 17 minutit pärast kokkulepitud aega sain lühikese ja lakoonilise Facebooki sõnumi: “Tere, ma ei vaja enam korterit.” Tore, et inimesed üksteise aega oskavad hinnata.

Kolmandaks vaatamispäevaks suutsin kokku leppida järjest nelja huvilisega. Sama päeva hommikul kirjutas esimene, et tema ikkagi ei tule, kuna korter siiski ei sobi. Mõtlesin, et hakkab pihta! Õnneks ülejäänud kolm tulid kenasti kohale ja sain korterit näidata. Kahe esimesega oli kohe aru saada, et siit midagi positiivset ei tule, kuid viimasena tuli uksest sisse üks väga tore noorpaar.

Kuigi lepinguni läks veel veidi aega, siis kõik sujus väga kenasti ja tänaseks on väga asjalikud noored korteris sees ning minul süda rahul.

Miks ma ei kasutanud maaklerit, et enda aega vabastada ja stressi vähendada? Peamine põhjus oli soov kogemusi omandada ja saada aru turuolukorrast läbi üürnike silmade. Aga loomulikult oli küsimus ka maakleritasus, mida hetkeolukorras tundus keeruline üürniku kohustustele juurde panna.

Kokkuvõttes oli korter tühi kümmekond päeva, mis oli veidi rohkem, kui ma lootsin, aga vähem, kui ma kartsin. Hinna osas läks nii, nagu eeldasin – kukkumine varasemaga võrreldes oli, kuid õnneks mitte liiga suur. Põhjus, miks sai üürihinnas samades suurusjärkudes opereerida oli ilmselt selles, et korter asub piirkonnas, kus võrreldavat üüripakkumist läbi aegade olnud väga väha.

Tagantjärele sain väärt kogemusi ja natuke huumorit pealekauba. Mida sa hing veel ihaldad?

Kes on Rikas Isa?

scroll to top