fbpx
Close

Rikas Isa | Kui palju tegelikult raha iga kuu täis lastakse?

Avatar

-Meie pere Pampersi reklaamfoto | Foto: siimsemiskar.ee

Kes selle tee kunagi läbi käinud on, neile pole kindlasti üllatuseks, et laste kasvatamisel üheks oluliseks püsikuluks esimestel aastatel on mähkmed. Neid tõepoolest läheb pakkide ja pakkide viisi. Proovin selle postituse lõpuks jälile jõuda, kui palju mähkmeid meie peres praeguseks kasutatud on ja üritan sellele ka rahanumbri taha kirjutada.

Umbes-täpselt 10 kuud tagasi õnnelikult just meie pere valinud tütreke on kiirelt liikumas oma esimese suure sünnipäeva poole. Märtsis ilmale tulnud poisijuntsud on kohe-kohe saamas 3-kuuseks. Minu arvutuste aluseks võtsin abikaasa poolt valideeritud keskmised numbrid – esimesed 3 kuud 8 mähet päevas, pärast seda 5 mähet päevas. Ehk siis poisid on hetkel just selle murdepunkti peale jõudnud.

Jagasin arvutuse kaheks, esmalt lõin kokku tütre numbrid ja seejärel poiste summad. Esialgu oli vaja teada saada, kui palju mähkmeid väikesel preilil umbkaudu seni kulunud on. Kuna arvutus ei pretendeeri sendi pealt täpsele tõele, siis ei viitsinud kalendrit avada ja arvestasin kõik kuud 30-päevalisteks. Numbrid kokku lüües kulus meil esimesel kolmel kuul 720 ja järgmisel viiel kuul 1050 mähet.

Kuna väiksemad mähkmed on reeglina tükihinnalt ka odavamad, siis nende maksumuseks panin võrrandisse 18 senti ja suurematel mähkmetel 21 senti tükk. Seejuures tuleb mainida, et oleme mähkmeid ostnud üksnes allahindluste korral ja suurema koguse korraga. Mingi osa mähkmeid on ka külaliste poolt kingituseks kaasa toodud, aga ei hakka juuksekarva lõhki ajama ja need mähkud on valemites sees. Arvutused ära tehes saame esimese kolme kuu mähkmete maksumuseks 129,6 eurot ja järgmise viie kuu kuluks 220,5 eurot. Kokku 350 eurot.

Poisipõnnide arvutust oli eelnevate numbrite pealt lihtne teha. Kolme kuuga kulus 720 mähet ja tükihind oli 18 senti. Kuna poisse on kaks, siis 1440 korda 0,18 eurot võrdub 259 eurot ehk ümardatuna 260 eurot.

Suurusjärgus on kolme lapse mähkmete peale läinud seni 620 eurot ehk 62 eurot kuus.

See 62 eurot kuus keskmine näitaja peegeldab hetkel üksnes minevikku ning ei aita midagi rääkida tuleviku kohta. Selleks, et saada mähkmetele kuluv rahasumma praegusest punktist edasi, tuleb teha veel üks lihtne arvutus. Kolm last, igaüks 5 mähet päevas ja nii 30 päeva on 450 mähkut kuus. Korrutades selle läbi tükihinnaga 0,18 senti, saame 81 eurot.

Mida saaks iga kuu 81 euroga? Näiteks praeguse turuhinna järgi 6,13636363636 Tallinna Vee aktsiat ja 0,0394 ruutmeetrit keskmisest aprillis Tallinnas müüdud korterist.

Kes on Rikas Isa?

NB! Kui Pampersi Eesti esindajad näevad neile tehtud tasuta reklaami ehk selle postituse pilti, siis võivad kompensatsiooniks ühendust võtta! 🙂

scroll to top