fbpx
Close

Rikas Isa | 50 päeva ja 750 km ehk kuidas ma kärutan tarkuse ja jõukuse suunas

Avatar

-Kärutamine | Foto: Rikas Isa

Kuna ilm on minemas järjest paremaks ning päike pakub ülemaailmses koroonakriisis leevendust, siis seekordses postituses ma otseselt rahateemadel ei peatu. Kaudselt aga küll.

Aprill oli minu jaoks huvitav kuu, kus 30-st päeval eranditult kõigil käisin ma lapse või lastega õues käruga jalutamas. Kui lisada sinna hulka veel ka märtsi lõpp ja mai algus, siis on järjestikuseid päevi kogunenud nüüdseks rohkem kui 50! Ise ka ei uskunud, kuni hakkasin selle postituse jaoks Endomondost numbreid järele vaatama.

Kui järjest käru lükatud päevi on 50, siis peaaegu pooltel päevadest olen teinud kaks jalutuskorda ja kilometraaž on kogunenud päris võimas. Kui võtta konkreetselt aprill, siis tuli kärutamisega kokku 460 kilomeetrit, mis teeb ca 15 km päevas. Mais on nende ridade kirjutamise hetkeks esimese 9 päevaga 140 km koos ehk keskmine sisuliselt täpselt sama. Kokku selle nüüdseks juba rohkem kui 50 järjestikuse päeva jooksul on kõnnikilomeetreid tulnud ca 750 km.

Aastaid tagasi oli minu elus periood, kus samuti käisin väga palju kõndimas. Võtsin ette nii lühemaid 10-12 km käike kui isegi kuni 25 km pikkuseid matkasid. Kuu keskmised kilometraažid jäid 250-300 km kanti. Kasutasin kõndimist mõtete kogumiseks ning podcastide kuulamiseks. Tihti läksime kõndima koos abikaasaga ning saime rahulikult arutada nii olmeküsimusi kui erinevaid tulevikuplaane. Tulemuseks oli palju häid mõtteid, mis said hiljem ka teoks tehtud.

Näiteks minu investeermisega alustamine ja väikeettevõtlusega tegelemine said päris otseselt alguse nendest kunagistest jalutuskäikudest. Kuna olen kehv raamatute lugeja, siis proovin teadmisi ja informatsiooni ammutada podcastide vahendusel. Kõndimine on minu jaoks ideaalne võimalus ühendada füüsiline tegevus ja podcastide kuulamine.

Nüüd koroonaviirusest tingitud eriolukorras pikki kilomeetreid kärutades olen saanud samuti uut informatsiooni ammutada ning ühtlasi mõelda ka tuleviku peale. Värske õhk ja järjest soojemalt paistev päike on pähe toonud ka mitmeid häid mõtteid. Väiksemaid asju olen saanud juba nüüd hakata teoks tegema, suuremad ideed on kirja pandud ja ootavad õiget hetke. Avastasin ka, et kärutamise ajal saab normaalsete ilmastikuolude korral üsna mõnusalt teha ka töökõnesid. Ka helistamistunde on tulnud päris korralikult.

Olles viimastel kuudel palju kilomeetreid kergliiklusteedel mõõtnud, siis olen kohanud oma teekonnal palju jalgrattureid, jooksjaid ja niisama jalutajaid. Tundub, et see on eriolukorra tõttu nii olnud. Minu lootus on, et viiruse taandudes ja olukorra normaliseerudes jääb rohkematele inimestele külge harjumus värskes õhus ennast liigutada.

Nagu sissejuhatuses sai kirjutatud, siis võib-olla esmapilgul otseselt see teema küll rahanumbritega ei seostu, kuid tegelikult on seos palju käegakatsutavam, kui esialgu tundub. Vähemalt minu puhul on ka viimaste aegade parimad töömõtted tulnud just kõnniringidel ning need on otseselt seotud sissetulekutega. Rääkimata siis erinevatest investeerimisideedest ja plaanidest.

Minu soovitus on, et liikuge rohkem värskes õhus! Pole vahet, kuidas keegi eelistab, kas rattaga, joostes või kõndides. Lõpuks on sellest kasu nii teie kehale kui vaimule… ja loodetavasti kaudselt ka rahakotile.

Kes on Rikas Isa?

One Comment

  1. Füüsiliselt distantsi hoidmine on mind kummalisel kombel tegelikult inimsuhete osas teistega lähedasemaseks teinud. Helistamisi vanemate, sõprade ja ka kolleegidega on tunduvalt rohkem tegelikult nüüd kui seda oli varasema “normaalse” elu puhul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

One Comment
scroll to top