fbpx
Close

Lauri Paeveer: müügitöö algab hoiakust, kes see ikka tahab luuseriga rääkida!

Avatar

-Lauri Paeveer | Foto: Rahajutud.ee

Selle nädala esmaspäeval avaosaga välja tulnud värske podcast “Edu Valem” kutsus esimese külalisena stuudiosse LHV pensionifondide müügiga miljoni teeninud Lauri Paeveeri. Loomulikult oli saate üheks peamiseks teemaks müügitöö ja kõik sellega seonduv. Kuidas olla edukas müügimees ning kas igaüks meist võiks selles valdkonnast edu saavutada?

“Müügitöös on kindlasti hulk nii-öelda tehnilisi võtteid, nõkse, nüansse, mida sa pead teadma. Aga müügimehe või müüginaise kõige olulisem töö on kahe kõrva vahel ja see töö ei ole mitte selles, et välja mõelda, milliste sõnadega ma räägin, vaid see, kuidas hoida ennast fookuses, kuidas julgeda inimestele läheneda, kuidas mitte häbi tunda, kuidas olla asjadest üle, kuidas säilitada optimismi,” rääkis Paeveer, kes polnud enne müügitööle asumist läbinud ühtegi koolitust ega lugenud sellealast kirjandust.

“Olgem ausad, kes see tahab luuseriga rääkida, et kui seisab hunnik õnnetust, keegi ei taha temaga rääkida,” ütles Paeveer ja lisas, et müügitöö edukus algab hoiakust. Kui inimene särab ja on enesekindel, lõbus, rõõmus, siis õnnestub ka müük hästi.

“Ma tegelikult ei teadnud, kuidas seda teha, aga esimene loogika ütles, et koduleht peab kindlasti olema, kuskil pead sa kuulutama ja siis sa pead kuidagi kliendi ära veenma, et sinu maja on kõige parem,” rääkis Paeveer sellest, kuidas ta müügitöö juurde tudengina sattus, kui hakkas müüma sõbra isa poolt ehitatavaid maju.

“Raul, kes teisel päeval meie tööle tuli, siis kui ta oli paar aastat töötanud, siis ta ütles, et see on nagu kõige parem töö üldse. Ma räägin päev läbi naistega juttu ja kusjuures kenade naistega, ma saan ise veel valida, kellega ma räägin ja siis ma saan veel pappi ka selle eest,” kirjeldas Lauri ühe LHV pensionifondide müügiga tegelenud müügimehe suhtumist.

Kuidas Laurist edukas müügiinimene ja ettevõtja sai ning mis on müügitöö juures kõige olulisem, kuula juba podcastist. Müügitööst räägib Paeveer alates 12.20:

scroll to top