fbpx
Close

Kõik mida võiksid teada paindliku tagasimaksega krediitkaardist

Avatar

Krediitkaart on üks huvitav nähtus. See on küll tavaline plastikust kaart, kuid inimesed jagunevad selle kasutamisel tihti kahte leeri: on neid, kes kasutavad krediitkaarti rahumeeli ning leidub ka inimesi, kes kaardi kasutamist siiski pelgavad.

Tõenäoliselt on selle suure hirmu põhjuseks kuulujutud, et krediitkaardi kasutamine on liiga kallis tänu kõrgetele intressimääradele. Targalt ja läbimõeldult kasutades see nii ei ole, vaid krediitkaardi omamine võib olla finantsiliselt täiesti mõistlik otsus. Krediitkaart võimaldab kaupu ja teenuseid osta sulle määratud krediidilimiidi väärtuses. See tähendab, et sul on võimalik teha vajalik suurem ost ette ning tasuda selle eest endale sobival viisil väiksemate osamaksetena ja intressivabal perioodil igasuguste lisatasudeta. Olgu selliseks ootamatuseks hambaarsti visiit või katki läinud pesumasin, krediitkaart tagab meelerahu, et vajaliku väljamineku saad viivitamatult ära teha ning sul on võimalus maksta selle eest hiljem just sulle sobival viisil.

Lisaks leidub kaugemale reisides veel teenusepakkujaid, kes aktsepteerivad broneeringute tegemiseks vaid krediitkaarti. Siis on hea hoida ka krediitkaart tagataskus, kui tahad rentida autot või broneerida ööbimist.

Maksimaalne krediidilimiit pannakse paika krediitkaardi pakkuja poolt. Loomulikult ei pea sa krediitkaarti maksimaalse krediidilimiidi ulatuses võtma ning saad oma limiidiks märkida ka väiksema summa. Limiidi valikul ongi lihtsalt oluline olla aus enda vastu ja mõelda, kui palju limiidis olevat raha sa tegelikult vajad. Samuti tasub arvestada oma praeguste kohustustega ja sellega, kas oled kindel, et suudad kogu summa õigeks ajaks tagasi maksta.

Krediitkaart on finantskohustus

Erinevalt deebetkaardist, millel on sinu arvelduskontole kantud reaalne raha, võimaldab krediitkaart kasutada sulle panga poolt pakutud krediiti etteulatuvalt. Kõige muretum on krediitkaarti kasutada juba selle teadmisega, et see on finantskohustus. Olgugi, et sul on vaba krediidilimiit, on see raha seal eeldusega, et sa kannad selle pärast kasutamist pangale kokku lepitud ajaks tagasi. 

Krediidilimiidi tagasimaksmise periood sõltub krediitkaardi pakkujast ja krediitkaardi lepingu tingimustest. Ja kui hakkad omale krediitkaarti taotlema, siis võrdle kindlasti erinevate krediitkaardi pakkujate tingimusi. Erinevused kaardi omaduste, intressimäärade ja erinevate lisatasude eest võivad olla väga suured.

Paindliku tagasimaksega krediitkaart

Paindliku tagasimaksega krediitkaart on kaart, mis võimaldab kasutajal tagasimaksete summat ja sagedust ise valida. See tähendab, et sa ei pea maksma kogu kasutatud krediidilimiiti tagasi ühe kuu jooksul, vaid võid seda teha pikema perioodi vältel.  

Näiteks Coop Panga paindliku tagasimaksega krediitkaardilt kasutatud raha tagasi maksmiseks on kolm erinevat võimalust ning naudid järgmisi eeliseid:

  1. Coop Pank krediitkaardil on kuni 40-päevane intressivaba periood. See tähendab, et sul on üle kuu aja aega maksta tagasi kasutatud krediiti täiesti tasuta. Krediitkaardi tagasimakse kuupäev on iga kuu 10. kuupäev. Sul on võimalus otsustada, kas kannad puuduoleva summa ise krediidikontole tagasi või seadistad Coop Panga kaardi selliselt, et toimub eelmisel kuul kasutatud limiidi automaatne makse 10ndal kuupäeval.
  2. Võid teha tagasimakseid kuu jooksul nii tihti kui vaja. Kui sa ei soovi, et kogu kasutatud summa kantakse krediitkaardile tagasi automaatselt, saad Coop Panga kaardile teha tagasimakseid nii palju ja nii suures summas, kui parasjagu soovid. Kui sa ei ole kogu kasutatud krediiti tagasi maksnud 10. kuupäevaks, võetakse sinu kontolt maha ka tagasimaksmata osa pealt intress vastavalt kokkulepitud intressimäärale.
  3. Määra iga kuu kindel tagasimakse. Selle valiku puhul saad ise määrata konkreetse summa, mille iga kuu krediitkaardile tagasi kannad. Nii on sul hea oma eelarves antud kuluga igakuiselt arvestada. Kui sa ei ole krediitkaarti kasutanud või oled selle juba tagasi maksnud, siis automaatset makset ei toimu. Siiski tasub meeles pidada, et sinu poolt määratud tagasimakse ei kata intressi. Seega võetakse sinu kontolt lisaks maha ka krediidilimiidi kasutamise eest kogunenud intress.

Kasuta krediitkaarti mõistlikult

Krediitkaarti mõistlikult kasutades väldid makseraskusi ja hoiad oma rahaasjad kontrolli all. Olgugi, et suurem kogus raha krediidikontol võib tunduda ahvatlev, siis katsu selle raha niisama raiskamist kindlasti vältida. Anname mõned näpunäited, mis aitavad sul krediitkaarti mõistlikult kasutada ja vältida makseraskusi:

Jälgi oma väljaminekuid ja mõtle iga oma ost läbi- Hoia silm peal oma väljaminekutel ja väldi üleliigset kulutamist. Krediitkaart on hea viis tagamaks endale südamerahu, et ootamatuste korral on sul võimalik vajalikud kulutused teha. Sellegipoolest ei tohiks krediitkaart süvendada regulaarselt üle oma võimete tarbimist. Kas sa tõesti vajad seda, mida sa osta tahad?

Maksa kogu summa tagasi õigeaegselt- Kui maksad kasutatud summa tagasi õigeaegselt, ei pea sa maksma intressi ning naudid sulle väljastatud krediiti ilma lisatasudeta.

Määra igakuine tagasimakse– Kui oled krediitkaarti kasutanud ühe suure ostu tegemiseks ning sul ei ole võimalik seda korraga tagasi maksta, siis määra endale jõukohane regulaarne tagasimakse. Sedasi hoiad võetud kohustust kontrolli all ning liigud samm sammult tagasi nulli. 

Seega ei tohiks krediitkaardi kasutamist ja omamist karta, kuid tuleks meeles pidada, et oled sõlminud pangaga kokkuleppe, mille alusel usaldatakse sulle etteulatuvalt raha, mille oled kohustatud ka tagastama. Kui aga suudad oma kulusid kontrollida, on krediitkaart hea rahaline tagavara ootamatuste korral, abiks reisimisel ning mõistlik viis vältida kalleid laene, millel puudub intressivaba periood.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top